Sosnowiec będzie bardziej zielony. Miasto planuje posadzić nowe drzewa i krzewy

Czytaj dalej
Fot. Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz

Sosnowiec będzie bardziej zielony. Miasto planuje posadzić nowe drzewa i krzewy

Kacper Jurkiewicz

W Sosnowcu zostaną nasadzone nowe rośliny. Wykonawca zadania posadzi ponad tysiąc drzew i dwa tysiące krzewów oraz zadba o nie przez trzy lata. To kolejne działania, które sprawią, że betonowy Sosnowiec zmienia powoli swoje oblicze.

Nowa roślinność zostanie posadzona w Sosnowcu

Mieszkańcy Sosnowca często narzekają, że nie jest to tak zielone miasto, jakim mogłoby być. Mamy kilka parków i miejsc, w którym drzew i krzewów nie brakuje. Jednak spora część miasta to betonowa dżungla - szczególnie centrum. Sosnowiczanie zapytani, czego brakuje im w centrum najczęściej wskazują właśnie, że roślinności.

Miasto zamierza posadzić więcej roślin. Z tej wiadomości ucieszą się na pewno mieszkańcy. Zamówienie obejmuje posadzenie na wskazanych terenach zieleni miasta Sosnowca zakupionego przez wykonawcę materiału szkółkarskiego: 1259 sztuk drzew liściastych, 19 sztuk drzew iglastych, 2138 sztuk krzewów liściastych, 343 sztuk krzewów iglastych.

- Zaplanowane ilości drzew i krzewów mają być posadzone na terenach zieleni publicznej, takich jak: parki, skwery, zieleńce oraz tereny zieleni przydrożnej, w tym również na obszarach objętych stałym utrzymaniem przez Miejski Zakład Usług Komunalnych - czytamy w dokumentacji.

Nowe rośliny będą pielęgnowane przez wykonawce przez 3 lata

Mieszkańcy nie będą musieli obawiać się, że pracownicy zostawią po sobie rozkopane doły, co byłoby również niebezpieczne. Jak wskazują informacje, wykonawca nie będzie mógł zostawić niedokończonych prac ogrodniczo-porządkowych w niedziele i dni świąteczne. Wykonawca musi więc zadbać, żeby zebrać odpady, wygrabić liście, posprzątać zanieczyszczenia czy naprawić uszkodzony teren zanim będzie niedziela lub święto.

Wykonawca nie tylko posadzi nowe rośliny, ale również zadba o opiekę nad nimi. Będzie przycinał korony drzew, nawoził rośliny, wymieni rośliny (jeśli zajdzie taka potrzeba np. uschną) czy je podlewał. Pielęgnacja drzew i krzewów ma potracić przez 3 lata.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kacper Jurkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.