Tomasz Szymczyk

Sosnowiec będzie miał w końcu rynek. Jest umowa na projekt

Koncepcja firmy Amaya Achitekci zakłada m.in. budowę rotundy przed budynkiem dworca Fot. Amaya Architekci Koncepcja firmy Amaya Achitekci zakłada m.in. budowę rotundy przed budynkiem dworca
Tomasz Szymczyk

Urzędnicy podpisali wczoraj umowę z pracownią projektową Amaya Architekci, która wygrała konkurs na koncepcję przebudowy centrum Sosnowca. W czerwcu ma być gotowa koncepcja, a potem dokumentacja projektowa.

Na mapie Sosnowca można znaleźć plac o nazwie Rynek, nie znajduje się on jednak w centrum stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, a w Modrzejowie. Swoistym rynkiem dla całego miasta ma być już niebawem plac przed dworcem kolejowym. Sosnowiec szykuje się bowiem do jego całkowitej przebudowy. We wtorek w tamtejszym Urzędzie Miejskim podpisano umowę pomiędzy miastem a pracownią projektową Amaya Architekci dotyczącą przebudowy centrum miasta. Jest to efekt zdobycia przez Amaya Architekci pierwszej nagrody w konkursie zorganizowanym przez władze Sosnowca i Stowarzyszenie Architektów Polskich w Katowicach. Był to drugi taki konkurs w historii miasta, bo wcześniej przy pomocy SARP-u wyłoniono też autora koncepcji projektu Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Zakres opracowania konkursu został podzielony na strefy. Umowa dotyczy opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dla placu przed Dworcem PKP ograniczonym samym dworcem, kościółkiem kolejowym, placem Stulecia i dawnym Sezamem.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.