Anna Dziedzic

Sosnowiec: Bez obowiązkowych szczepień trudniej do żłobka

Sosnowiec: Bez obowiązkowych szczepień trudniej do żłobka Fot. pixabay
Anna Dziedzic

Dzieci niezaszczepione zgodnie z obowiązkowym kalendarzem szczepień będą miały w Sosnowcu trudniej dostać się do żłobków - zapowiadają władze miasta. To reakcja na wzrost liczby rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci. Sosnowiec zamierza zareagować na rosnącą w Polsce liczbę rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci, zgodnie z obowiązkowym kalendarzem szczepień.

Dzieci niezaszczepione zgodnie z obowiązkowym kalendarzem szczepień będą miały w Sosnowcu trudniej dostać się do żłobków - zapowiadają władze miasta. To reakcja na wzrost liczby rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci.

Sosnowiec zamierza zareagować na rosnącą w Polsce liczbę rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci, zgodnie z obowiązkowym kalendarzem szczepień.

- Chcemy się włączyć w akcję „Szczepimy, bo myślimy”, bo uważamy, ze szczepienia obowiązkowe są potrzebne. Dziś nie mamy takich uregulowań, bo nie było takiej potrzeby. Rodzice szczepili dzieci - mówi Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca, odpowiedzialna m.in. na politykę zdrowotna miasta.

W jaki sposób miasto zamierza wymóc na rodzicach obowiązkowe szczepienia dzieci? Nie może wprowadzić zakazu przyjęć dzieci nieszczepionych, ale może wprowadzić do regulaminu dodatkowe punkty za obowiązkowe szczepienia dzieci. Tak właśnie będzie w Sosnowcu.

Dalej piszemy:

 • od kiedy może obowiązywać obostrzenie,
 • jak zmienią się kryteria.
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.