Sosnowiec: Dom Aniołów Stróżów teraz także w dzielnicy Juliusz

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Tomasz Szymczyk

Sosnowiec: Dom Aniołów Stróżów teraz także w dzielnicy Juliusz

Tomasz Szymczyk

Oficjalnie otwarte wczoraj, a tak naprawdę działa od kilku miesięcy. Przy ul. Czołgistów w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz wczoraj oficjalnie otwarto kolejną placówkę Domu Aniołów Stróżów.

Pierwszym lokatorem kompleksowo zmodernizowanego budynku przy ul. Czołgistów 5 na Juliuszu w Sosnowcu był oddział żłobka miejskiego. Od niedawna jest też miejsce, do którego zaglądać mogą starsze dzieciaki - w wieku od siedmiu do czternastu lat. Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży, który powstał w tym miejscu to kolejna placówka prowadzona przez Dom Aniołów Stróżów, który na co dzień pomaga dziecom z pogórniczych i pohutnicznych dzielnic Śląska i Zagłębia.

- Nowe miejsce zostało stworzone dla blisko trzydzieściorga dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Prowadzimy zajęcia edukacyjno-wychowawcze, oferujemy pomoc psychologiczną, warsztaty wspierające rozwój oraz kształcące kompetencje i umiejętności kluczowe, m.in. matematyczne, i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, języki obce, kompetencje dotyczące uczenia się, zajęcia sportowe, ruchowe, artystyczne, czy zajęcia z przedsiębiorczości - wylicza kierownik placówki, Helena Ząbczyńska.

W ramach działalności klubu, przewidziano także wsparcie socjalne, dożywianie, organizację wyjść kulturalno-sportowych, wycieczki, rajdy, a także pikniki dla społeczności lokalnej i animacje środowiskowe dla dzieci, młodzieży i ich otoczenia.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.