Anna Dziedzic

Sosnowiec. Dopiero dziś radni zdecydują czy zaskarżyć decyzję wojewody o zmianie nazwy ronda Gierka

Edward Gierek urodził się w Sosnowcu. Był I sekretarzem KC PZPR. Przyczynił się do rozwoju gospodarczego Zagłębia i Śląska. Fot. Zygmunt Wieczorek Edward Gierek urodził się w Sosnowcu. Był I sekretarzem KC PZPR. Przyczynił się do rozwoju gospodarczego Zagłębia i Śląska.
Anna Dziedzic

Radni nie zdecydowali wczoraj czy miasto ma zaskarżyć decyzję wojewody zmieniającą nazwę ronda Gierka. Ma się to stać dopiero dziś.

- To naprawdę wspaniała, wymarzona dla każdego Zagłębiaka nazwa, która jest ukłonem dla regionu, w jakim mieszkamy - mówił podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta. - Niestety nie uwzględnia ona oczekiwań mieszańców miasta. Dlatego konieczne jest złożenie skargi na zastępczą decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tylko tyle możemy w tej sprawie zrobić, ale jesteśmy to winni mieszkańcom - mówił prezydent.

Przypomnijmy. W sprawie zmiany nazwy ronda w Sosnowcu zorganizowano konsultacje społeczne. Wzięła w nich udział rekordowa liczba mieszkańców - ponad 13 tysięcy. 12369 osób nie chciało usunięcia Edwarda Gierka z nazwy ronda, 269 osób chciało.

Wczoraj na sesji radni zdecydować czy podjąć uchwałę popierającą działanie prezydenta w tej sprawie. Gorąca dyskusja polityczna rozpętała się już w chwili, gdy trzeba było zdecydować o włączeniu tego projektu uchwały do porządku obrad.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.