Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sosnowiec: Dzięki nowym kamerom i 2 tys. zł nagrody złapali wandali, którzy zniszczyli wiaty i platformy dla niepełnosprawnych

Czytaj dalej
Fot. UM Sosnowiec
Katarzyna Kapusta

Sosnowiec: Dzięki nowym kamerom i 2 tys. zł nagrody złapali wandali, którzy zniszczyli wiaty i platformy dla niepełnosprawnych

Katarzyna Kapusta

Wystarczyły cztery dni i siła internetu, by policjantom z Sosnowca udało się zatrzymać młodych wandali, którzy 26 grudnia zniszczyli wiaty na przystanku Sielec Osiedle Zamkowa oraz platformy dla osób niepełnosprawnych w przejściu podziemnym na ul. 3 Maja.

Sprawców zarejestrowały nowe kamery monitoringu, a prezydent Arkadiusz Chęciński wyznaczył 2 tysiące złotych nagrody za ich wskazanie. Jak przyznaje prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, schwytanie sprawców tego aktu wandalizmu było ważne, bo przejście i wiaty były nowe.

Dzięki działaniom operacyjnym policji i straży miejskiej udało się doprowadzić do zatrzymania wandali. Ale nie tylko. Pomógł Facebook.

- Na Facebooku zamieściliśmy wideo z niektórych kamer, dysponowaliśmy także nagraniami, które zarejestrowały sprawców np. w autobusach - dodaje prezydent Sosnowca.

Jak się okazało, sprawcami zniszczeń wiat i platform byli mieszkańcy Czeladzi, którzy mają już na swoim koncie podobne występki.

- Monitoring zarejestrował cztery osoby, trzech młodych mężczyzn i kobietę, która jest świadkiem w tej sprawie, gdyż do zniszczenia doszło, gdy już jej nie było z nimi - mówi Dominik Łączyk, komendant miejski policji w Sosnowcu.

- 30 grudnia zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn w wieku 18 lat. Byli karani w przeszłości jako nieletni za niszczenie mienia między innymi w Czeladzi. Mężczyznom przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia na kwotę czterech tysięcy złotych. Jak ustaliliśmy, są to osoby które nie pracują, nie uczą się. Trzecia osoba nie została jeszcze zatrzymana. To mężczyzna, który nie ma stałego miejsca pobytu - dodaje komendant.

Mężczyzna trudni się drobnymi kradzieżami na terenie całego województwa. Jest obecnie poszukiwany przez policję.

W dalszej części:

 • Komu zostanie wypłacona nagroda?
 • Ile aktów wandalizmu zanotowano w 2017 roku
 • Gdzie będzie teraz centrum monitoringu
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Kapusta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.