Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza budują zimowe lodowiska

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Anna Dziedzic, Piotr Sobierajski

Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza budują zimowe lodowiska

Anna Dziedzic, Piotr Sobierajski

Ślizgawki w miastach Zagłębia sprawdziły się w poprzednich latach. Będą i w tym roku. Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza już budują lodowiska.

Ponad sto ton piasku przywieziono w ostatnich dniach pod sosnowiecki Urząd Miejski. Na nim, na parkingu przed urzędem powstaje zimowa ślizgawka. Choć pewnie wielu żałuje kilkunastu miejsc parkingowych, jakie zajmie tafla lodowiska, to niewątpliwie powstający tu obiekt będzie atrakcją najbliższych miesięcy. W ubiegłym roku lodowisko przy alei Zwycięstwa w Sosnowcu biło rekordy popularności. Zwłaszcza dobrze prezentowało się w przepięknym świątecznym oświetleniu. Sosnowiczanie chętnie korzystali z tej atrakcji.

Lodowisko w Sosnowcu jest sztucznie mrożone. Tafla ma wymiary 22 na 18 metrów. Może nie jest największe, ale można się tu wyszaleć na łyżwach. Nawet, jeśli ktoś nie ma własnych łyżew, może je tu wypożyczyć, bo przy ślizgawce działać będzie wypożyczalnia łyżew oraz kasków przeznaczonych dla dzieci. Będzie również możliwość korzystania z chodzika do nauki jazdy na łyżwach.

- Chcemy, by lodowisko było czynne już od szóstego grudnia, jednak wiadomo, że wszystko zależy od warunków atmosferycznych - mówi Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic, Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.