Anna Dziedzic

Sosnowiec inwestuje w ronda. Kolejne będzie pod Ślimakiem

Kilka miesięcy temu ruchem na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja kierowała sygnalizacja. Teraz jest tu ruch okrężny Fot. Lucyna Nenow Kilka miesięcy temu ruchem na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja kierowała sygnalizacja. Teraz jest tu ruch okrężny
Anna Dziedzic

Sosnowiec to miasto, które obecnie przebudowuje swój układ komunikacyjny. Trwa tu kilka dużych inwestycji drogowych, m.in. na ul. 3 Maja. Jednak nie tylko one wpływają na zmiany, jakie odczuwają kierowcy. W ciągu ostatnich miesięcy w mieście powstało kilka nowych rond. W tym tygodniu przybędzie jeszcze jedno. Pod Ślimakiem.

Ronda w Sosnowcu się sprawdziły - twierdzą władze miasta. Dlatego będą powstawały kolejne. Pod koniec tego tygodnia ruch okrężny zostanie wprowadzony na skrzyżowaniu pod popularnym Ślimakiem, na ulicy 3 Maja. Wcześniej funkcjonowała tam sygnalizacja świetlna. Od dłuższego czasu sygnalizacja jest wyłączona.

Nowe oznakowanie

- Pod koniec tygodnia zostanie tam wprowadzone nowe oznakowanie, także poziome - mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. - Z naszych obserwacji, co potwierdza również Wydział Dróg Urzędu Miejskiego, wynika, że ronda się sprawdziły - dodaje Łysy. Przypomnijmy: kilka miesięcy temu wprowadzono ruch okrężny na paru innych skrzyżowaniach, na których wcześniej ruchem kierowały sygnalizacje świetlne.

Tak było m.in. na ulicy Będzińskiej, na skrzyżowaniu pod wiaduktem, pod którym biegnie droga krajowa nr 94. Podobnie stało się na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i 3 Maja. Tam również kiedyś stały sygnalizatory, które kontrolowały ruch. Od wielu tygodni światła już nie działają. Kierowcy przyzwyczaili się do ruchu okrężnego.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.