Anna Dziedzic

Sosnowiec kusi mieszkańców ulgami podatkowymi

Przyszli mieszkańcy Sosnowca mogą np. zamieszkać w budowanym przez firmę Eco Invest  w Milowicach osiedlu przy ul. Szosowej Fot. Fot. Eco Invest Przyszli mieszkańcy Sosnowca mogą np. zamieszkać w budowanym przez firmę Eco Invest w Milowicach osiedlu przy ul. Szosowej
Anna Dziedzic

Sosnowiec zamierza walczyć o nowych mieszkańców i późniejszy komfort ich życia, dlatego podczas ostatniej sesji, radni przyjęli uchwały zwalniające z podatku od nieruchomości właścicieli nowych mieszkań i domów.

Sosnowiec zamierza walczyć o nowych mieszkańców i późniejszy komfort ich życia, dlatego podczas ostatniej sesji, radni przyjęli uchwały zwalniające z podatku od nieruchomości właścicieli nowych mieszkań i domów. To nie wszystko, bo miasto zwolni z podatków także pracodawców tworzących dobrze płatne miejsca pracy.

Sosnowiec już od paru lat nie jest miastem 200-tysięcznym. Liczba mieszkańców wciąż spada, podczas ostatnich wyborów spadła też z tego powodu liczba radnych. Dlatego władze miasta postanowiły działać. Pytanie brzmiało: jak zachęcić ludzi, by chcieli się osiedlać w Sosnowcu?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli trzy uchwały, które mają spowodować, że potencjalni nowi mieszkańcy, przynajmniej zastanowią się nad zamieszkaniem nad Brynicą.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.