Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Dziedzic

Sosnowiec: na te inwestycje czekają w 2019 roku mieszkańcy. Rekordowy budżet ma ponad 1 mld złotych

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy Fot. mat. UM Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy
Anna Dziedzic

Przetarg goni przetarg. W nowy - 2019 rok Sosnowiec wszedł z największym budżetem w historii (1 mld 17 mln zł). Także inwestycje na ten rok i kolejne zaplanowano niebagatelne. Czy miastu uda się zrealizować tak ambitne plany?

To będzie kolejny rok, w którym Sosnowiec będzie wciąż placem budowy. Jednak w tym roku kolejne przetargi, które rozstrzygają urzędnicy, są warte grube miliony. Co takiego planują władze miasta dla mieszkańców za takie pieniądze?

Pierwsza z brzegu jest przebudowa DK 94 w Sosnowcu za 99,87 mln zł. Właśnie udało się wybrać najkorzystniejszą ofertę w aukcji elektronicznej. To ona była rozstrzygająca, bo wcześniej, podczas przetargu wszystkie oferty przekraczały założony przez miasto budżet. Jeśli obędzie się bez odwołań, to skrzyżowanie przy Makro na bezkolizyjne i dwupoziomowe przebuduje będzińska firma Banimex. Miejsce to, w którym obecnie ruchem kieruje sygnalizacja świetlna, w końcu przestanie się korkować, bo droga krajowa będzie biegła w wykopie, a droga lokalna górą. Budowa ma ruszyć wiosną.

Druga z kluczowych inwestycji za prawie 200 mln zł to Zagłębiowski Park Sportowy. Tu również trwa przetarg. Oferty można składać do 24 stycznia. Wtedy nastąpi ich otwarcie. To dość kontrowersyjna inwestycja, bo wymaga zaangażowania sporych pieniędzy. Ma powstać kompleks sportowy na Górce Środulskiej. Będą go tworzyć stadion piłkarski, spełniający standardy ekstraklasy, hala sportowa i stadion zimowy.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Dziedzic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.