Anna Dziedzic

Sosnowiec: na te inwestycje czekają w 2019 roku mieszkańcy. Rekordowy budżet ma ponad 1 mld złotych

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy Fot. mat. UM Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy
Anna Dziedzic

Przetarg goni przetarg. W nowy - 2019 rok Sosnowiec wszedł z największym budżetem w historii (1 mld 17 mln zł). Także inwestycje na ten rok i kolejne zaplanowano niebagatelne. Czy miastu uda się zrealizować tak ambitne plany?

To będzie kolejny rok, w którym Sosnowiec będzie wciąż placem budowy. Jednak w tym roku kolejne przetargi, które rozstrzygają urzędnicy, są warte grube miliony. Co takiego planują władze miasta dla mieszkańców za takie pieniądze?

Pierwsza z brzegu jest przebudowa DK 94 w Sosnowcu za 99,87 mln zł. Właśnie udało się wybrać najkorzystniejszą ofertę w aukcji elektronicznej. To ona była rozstrzygająca, bo wcześniej, podczas przetargu wszystkie oferty przekraczały założony przez miasto budżet. Jeśli obędzie się bez odwołań, to skrzyżowanie przy Makro na bezkolizyjne i dwupoziomowe przebuduje będzińska firma Banimex. Miejsce to, w którym obecnie ruchem kieruje sygnalizacja świetlna, w końcu przestanie się korkować, bo droga krajowa będzie biegła w wykopie, a droga lokalna górą. Budowa ma ruszyć wiosną.

Druga z kluczowych inwestycji za prawie 200 mln zł to Zagłębiowski Park Sportowy. Tu również trwa przetarg. Oferty można składać do 24 stycznia. Wtedy nastąpi ich otwarcie. To dość kontrowersyjna inwestycja, bo wymaga zaangażowania sporych pieniędzy. Ma powstać kompleks sportowy na Górce Środulskiej. Będą go tworzyć stadion piłkarski, spełniający standardy ekstraklasy, hala sportowa i stadion zimowy.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.