Tomasz Szymczyk

Sosnowiec nie pobił rekordu Guinnessa, ale flaga zrobiła wrażenie!

Do próby bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym trzymaniu flagi zarejestrowały się w Sosnowcu 1392 osoby Fot. Tomasz Szymczyk Do próby bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym trzymaniu flagi zarejestrowały się w Sosnowcu 1392 osoby
Tomasz Szymczyk

Na placu Papieskim w Sosnowcu-Klimontowie odbyły się w sobotę uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Najciekawszym ich punktem była próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym trzymaniu flagi przez największą liczbę osób.

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej, w której udział wzięła m.in. wicepremier Beata Szydło. Po nabożeństwie na ul. Rydza-Śmigłego sosnowiczanie i mieszkańcy sąsiednich miast rozpoczęli przygotowania do bicia rekordu Guinnessa.

- Flaga ma kilometr długości i trzy metry szerokości. Została uszyta przez jedną ze szwalni w okolicy - mówi Adrian Majcher z Palma Event, współorganizatora przedsięwzięcia.

Aby rekord Guinnessa został pobity, flagę musiały nieść jednocześnie 3794 osoby. Podobną próbę przeprowadzono ostatnio w Pile, ale była to próba nieudana. Ostatni rekord należy do Indii, został on pobity w ubiegłym roku.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.