Paulina Musialska

Sosnowiec: nowe pracownie odpowiedzią na rynek pracy

Uczniowie będą teraz mogą korzystać m.in. z części gastronomicznej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt Fot. PM Uczniowie będą teraz mogą korzystać m.in. z części gastronomicznej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt
Paulina Musialska

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Znajdują się w nim nowoczesne pracownie, które pozwolą kształcić specjalistów w poszczególnych zawodach.

Sosnowiec postanowił postawić na szkolnictwo zawodowe. Właśnie otworzone zostało nowe skrzydło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W budynku znajdującym się przy ulicy Grota Roweckiego możemy znaleźć nowoczesne pracownie, w których uczniowie będą zdobywać praktyczne umiejętności. Koszt całej inwestycji to 6 milionów złotych. Aż 3,3 miliona złotych pochodziło z dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Nowe skrzydło budynku zostało zaprojektowane przez Grupę Budowlaną Meritum z Chrzanowa. Wykonawcą inwestycji był natomiast Zakład Budowlano-Handlowy Andrzeja Muca z Siemianowic Śląskich.

- Pracownie zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt oraz pomoce naukowe. Spełniają one wszystkie obowiązujące normy, a nawet wykraczają poza nie - mówi Elżbieta Czernik, dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. - To baza, która zasługuje na wielkie uznanie. Da możliwości kształcenia młodzieży i dorosłych nie tylko z Sosnowca, ale również z całego naszego regionu. Rynek pracy jest dynamicznie rozwijający się i zmieniają się wymagania pracodawców. I właśnie to jest nasza odpowiedź na pojawiające się współcześnie wyzwania - dodaje Ewa Czernik.

Na parterze budynku znajduje się pracownia dla branży ekonomiczno-reklamowej. Są tam nowoczesne komputery, symulator giełdy oraz maszyna do tworzenia koszulek reklamowych.

Na pierwszym piętrze znajduje się natomiast mini-hotel. Uczniowie klasy hotelarskiej mogą tutaj w warunkach przybliżonych do rzeczywistości poznawać zasady funkcjonowania podobnych obiektów. W tej części budynku znalazła się sypialnia, łazienka, salon, recepcja oraz pomieszczenia na czystą i brudną bieliznę.

Najważniejszą częścią nowego skrzydła jest jednak część gastronomiczna. Znajduje się w niej kuchnia, chłodnie, pracownia cukiernicza oraz część restauracyjna, w której uczniowie mogą uczyć się obsługi gości hotelowych restauracji. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada m.in. nowoczesną windę, która ułatwia poruszanie się po budynku.

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.