Sosnowiec: Nowy park w Zagórzu. Wsadzono już 250 pierwszych drzewek. Będzie jeszcze tysiąc

Czytaj dalej
Fot. UM Sosnowiec
Anna Dziedzic

Sosnowiec: Nowy park w Zagórzu. Wsadzono już 250 pierwszych drzewek. Będzie jeszcze tysiąc

Anna Dziedzic

Dwieście nowych drzew przyjechało w tym tygodniu do Zagórza. Drzewka zostały posadzone niedaleko Placu Papieskiego. Ma tam powstać nowy park, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy osiedli w tej części miasta. O nowym parku w Zagórzu władze miasta mówią już od kilku lat. W 2018 roku, pod te inwestycje wbito nawet pierwszą łopatę.

Zadrzewiony zielony teren ma się pojawić w centrum jednego z największych blokowisk w Zagłębiu - osiedla niedaleko Placu Papieskiego w Sosnowcu Zagórzu. Już dwa lata temu pisaliśmy o planach władze miasta, które w porozumieniu ze spółdzielnią mieszkaniową planowały tam posadzenie tam około dwóch tysięcy drzew. W 2018 roku podpisano w tej sprawie list intencyjny.
Ostatecznie, docelowo, drzew będzie tam tysiąc.

Zaczęli sadzić drzewa

W tym tygodniu rozpoczęły się nasadzenia drzew w Zagórzu, obok Placu Papieskiego. W ciągu najbliższych kilkunastu dni pojawi się tam blisko 250 kilkumetrowych drzew. Tym samym największe miejskie osiedle będzie miało swój park.

Jak mówi Rafal Łysy, rzecznik sosnowieckiego UM, powstający park będzie miał 1,4 hektara powierzchni. Wśród nasadzanych drzew najwięcej jest jarzębu mącznego i klonu pospolitego, czyli typowej dla parku roślinności.

- Są to duże sadzonki, których obwody na wysokości jednego metra mają od 16 do 20 cm - wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To będzie pierwszy od co najmniej 50 lat nowy park w Sosnowcu. Przy tej okazji zabezpieczona została przestrzeń pod przyszłe aleje parkowe.

Pozostało jeszcze 32% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.