Anna Dziedzic

Sosnowiec: Rondo na górze, krajówka na dole, czyli bez korków na DK 94

Sygnalizacja świetlna tamuje ruch na skrzyżowaniu ulicy Długosza z DK94. Ma się to zmienić Fot. Anna Dziedzic Sygnalizacja świetlna tamuje ruch na skrzyżowaniu ulicy Długosza z DK94. Ma się to zmienić
Anna Dziedzic

Rondo na wiadukcie a pod nim, w wykopie- droga krajowa. Takie dwupoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie powstanie do 2020 roku na skrzyżowaniu przy Makro w Sosnowcu. Przetarg tuż po wakacjach.

O przebudowie skrzyżowania ulicy Jana Długosza z drogą krajową nr 94 w Sosnowcu, mówi się już od wielu lat. To miejsce, gdzie płynność ruchu na „krajówce” nagle się kończy. Powodem jest właśnie skrzyżowanie, na którym ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. W godzinach szczytu tworzą się tu spore korki. Miasto ma już opracowany przez firmę Egis Poland projekt przebudowy tego węzła. Firma wykonała go za 1,1 mln zł.

W ubiegłym roku miasto uzyskało na tę inwestycję sporą dotację, przyznawaną przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych - pokrywającą 85 procent kosztów.

- Właściwie jesteśmy już gotowi do ogłoszenia przetargu. Mamy dokumentację, jednak wysłaliśmy ją do zaopiniowania do CUPT. Nie musieliśmy tego robić, ale chcemy uniknąć sytuacji, w której jakiś błąd lub nieścisłość w dokumentacji mógłby spowodować ograniczenie przyznanej nam dotacji - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.