Anna Dziedzic

Sosnowiec: stadion czeka na aukcję elektroniczną. Zagłębiowski Park Sportowy ma być tańszy

Tak, według projektantów z biura JSK Architekci, ma wyglądać nowy, sosnowiecki stadion Fot. JSK Architekci Tak, według projektantów z biura JSK Architekci, ma wyglądać nowy, sosnowiecki stadion
Anna Dziedzic

Sosnowieccy urzędnicy na przełomie marca i kwietnia 2019 zamierzają ogłosić aukcję elektroniczną, która wyłoni wykonawcę nowego stadionu piłkarskiego. Wcześniej planują powtórzyć przetargi na halę sportową i lodowisko. Wszystkie trzy obiekty stworzą Zagłębiowski Park Sportowy.

W połowie lutego 2019 otwarto oferty wykonawców chętnych do budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Przypomnijmy - Zagłębiowski Park Sportowy to jedna z najważniejszych inwestycji władz miasta w tej kadencji samorządowej. Stadion piłkarski, hala sportowa i zadaszone lodowisko miały powstać jednocześnie. Szacowano, że uda się wybudować wszystko za nieco ponad 202 mln zł. Tymczasem rzeczywistość przyniosła spore rozczarowanie, bo wszystkie oferty w przetargu przekroczyły budżet miasta na ten cel.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Dziennikarka i redaktorka. Uwielbiam tematy związane z budową infrastruktury drogowej, a place budowy największych inwestycji drogowych w regionie nie są mi obce. Piszę nie tylko o tym, jak powstają nasze drogi i autostrady ale również o wyzwaniach, jakie wciąż jeszcze stoją przed tą branżą. Uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, ale kocham też Zagłębie. Jestem szefem oddziału Dziennika Zachodniego w Zagłębiu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.