Tomasz Szymczyk

Sosnowiec: wąskotorówka z kopalni Kazimierz uratowana. Zajmie się nią... spółka wydająca gazetę

Wąskotorówka z kopalni Kazimierz Juliusz będzie jeszcze wozić pasażerów Fot. Artur Ptasiński Wąskotorówka z kopalni Kazimierz Juliusz będzie jeszcze wozić pasażerów
Tomasz Szymczyk

Już ponad dwa lata minęły od momentu zakończenia wydobycia w ostatniej w Zagłębiu Dąbrowskim kopalni Kazimierz-Juliusz. Jeszcze wcześniej przestała działać kolejka wąskotorowa, która przez wiele lat łączyła dwie części zakładu. O jej przejęcie, a także niektórych budynków z wieżą szybu Kazimierz I na czele, starały się władze Sosnowca. Jak się właśnie okazało, jest pierwszy sukces.

- Wiemy, jakim symbolem wschodnich dzielnic Sosnowca jest ta kolejka - podkreślał na łamach DZ Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. Ostatecznie po wielu perypetiach udało się przejąć urzędnikom tory i tabor. Dość nieoczekiwanie jednak jej operatorem ma być... Sosnowiecka Korporacja Wydawnicza SCW Sp. z o.o., czyli wydawca „Kuriera Miejskiego”, bezpłatnego samorządowego miesięcznika. To spółka ze stuprocentowym kapitałem miasta. O przejęcie kolejki zapytaliśmy Hannę Michtę, prezesa spółki i redaktor naczelną gazety, która odesłała nas do władz Sosnowca. Prezydent Arkadiusz Chęciński potwierdza, że to ta spółka będzie zarządzać wąskotorówką.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.