Sosnowiecki Rower Miejski, sezon 2019. Nowe zasady, data uruchomienia rowerów Nextbike

Czytaj dalej
Fot. AD
Anna Dziedzic

Sosnowiecki Rower Miejski, sezon 2019. Nowe zasady, data uruchomienia rowerów Nextbike

Anna Dziedzic

1 kwietnia 2019 w Sosnowcu rozpoczyna się sezon na rowery miejskie. W ubiegłym roku wypożyczano je w mieście ponad 35 tysięcy razy. 5 kwietnia szykuje się kolejna rewolucja. Sosnowiecki rower, już bez kar, będzie można zostawić np. w Katowicach.

Obecnie w Sosnowcu funkcjonuje system rowerów miejskich, w którym można wypożyczyć 130 pojazdów. Da się tu nawet pojeździć tandemem czy rowerem trójkołowym. Z danych firmy Nextbike, operatora Sosnowieckiego Roweru Miejskiego wynika, że w sumie w ubiegłym roku od czerwca wypożyczano te pojazdy w Sosnowcu aż 35 tysięcy razy.

Katowickie rowery już bez kar

Już po uruchomieniu sieci wypożyczalni w stolicy Zagłębia okazało się, że w sosnowieckich stacjach bardzo często przypinano też rowery miejskie z Katowic. Wówczas operator tego systemu, firma Nextbike informowała, że takie przejeżdżanie rowerami z miasta do miasta jest niezgodne z regulaminem i nakładała na osoby, które to robiły, kary finansowe lub blokowała konta użytkowników rowerów.

W tym roku szykuje się rewolucja, bo rowerem wypożyczonym w Sosnowcu możemy spokojnie przejechać do Katowic i trzech innych miast, które w ramach metropolii porozumiały się w tej kwestii. 5 kwietnia 2019 roku wejdą bowiem w życie zmiany w regulaminach wypożyczalni rowerów miejskich. Umożliwią one swobodne przemieszczanie się rowerami standardowymi pomiędzy czterema miastami metropolii - Katowicami, Sosnowcem, Chorzowem i Tychami.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.