Spadło 988 kapsli - jest nowy rekord Guinnessa!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Spadło 988 kapsli - jest nowy rekord Guinnessa!

Piotr Jach

Około 25 minut zajęło studentom Politechniki Łódzkiej i innym uczestnikom otwarcie jedna po drugiej 988 butelek coca-coli, którym to wyczynem ustanowili nowy rekord Guinnessa!

Wynik został potwierdzony przez parę niezależnych sędziów - Piotra Czyżewskiego i Joannę Chruściel z łódzkiej straży miejskiej.

Żeby wyczyn został oficjalnie uznany, a osiągnięcie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, musi go jeszcze zatwierdzić światowe biuro Guinness World Records. Organizatorzy dołożyli jednak wszelkich starań, by wynik był nie do podważenia. - Mamy kamerę liczącą w wejściu wchodzących na plac próby i dwa liczydła do zliczania uczestników. Wszystko filmujemy. Takie były wytyczne Guinnessa - wyjaśnił kierujący wydarzeniem.

Przed rokiem podczas bicia rekordu w otwieraniu coli, również w Łodzi, otwarto 502 butelki. Ostatni rekord należał jednak do Tajlandii i wynosił 641 butelek. Wczorajszy wynik - 988 butelek - mógł być jeszcze bardziej imponujący, bo chętnych do wzięcia udziału w próbie bynajmniej nie brakowało, lecz organizatorzy przygotowali tylko tysiąc zestawów startowych (pamiątkowa koszulka, opaska na rękę, otwieracz i butelka z napojem). Ci, którym nie udało się wziąć udziału w próbie, otrzymali upominki.

Akcja na placu przed Halą Sportową miała nie tylko charakter rozrywkowy, lecz również charytatywny: za każdą otwartą butelkę coli do łódzkich Domów Dziecka dla Małych Dzieci trafi butelka soku dla ich podopiecznych.

Bicie rekordu Guinnessa było jedną z imprez towarzyszących trwającym już od początku tygodnia juwenaliom Politechniki Łódzkiej. Kończący je weekend koncertów i szalonych zabaw zainagurował pochód studentów i władz uczelni, który o godz. 14.45 wyruszył sprzed budynku rektoratu PŁ w kierunku akademików przy al. Politechniki. Wieczorem studenci bawili się na koncercie. Dziś, kolejną serią występów na scenie, studenckie święto się zakończy.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.