Jacek Drost

Spalarnia w Żywcu: Burmistrz Żywca kontra Zarząd Powiatu, czyli ktoś kręci w sprawie budowy spalarni odpadów

W Żywcu spalarni nie ma, ale plany jej budowy nie od dziś wywołują ogromne emocje Fot. arc W Żywcu spalarni nie ma, ale plany jej budowy nie od dziś wywołują ogromne emocje
Jacek Drost

Temat spalarni/ciepłowni na odpady RDF wrócił w Żywcu tym razem za sprawą wymiany „ciosów” pomiędzy burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem a Zarządem Powiatu Żywieckiego.

Nie od dzisiaj iskrzy pomiędzy władzami Żywca a żywieckiego starostwa, jeśli chodzi o planowaną budowę spalarni/instalacji na odpady RDF. Oliwy do ognia dodała ankieta, którą w październiku zamieściło starostwo powiatowe na swojej stronie internetowej, o czym informowaliśmy na łamach DZ.

W ankiecie, oprócz pytań, o wiek, płeć i miejsce zamieszkanie, pojawiły się pytania dotyczące samej instalacji. - Czy wiesz, że Burmistrz Miasta promuje budowę spalarni śmieci na terenie miasta Żywca? (...) Czy wiesz, że spalarnie będą zatruwać powietrze przez 365 dni w roku? (...) Czy uważasz, że Burmistrz nie rezygnując z budowy spalarni powinien zostać odwołany? - brzmiały pytania zadane w ankiecie, które mocno zirytowały burmistrza Szlagora. Uznał informacje zawarte w ankiecie za kłamliwe, pytanie o jego odwołanie ocenił jako próbę destabilizacji pracy Urzędu Miejskiego i zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.