Speedway Euro Championship już w piątek na Motoarenie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Pawenta

Speedway Euro Championship już w piątek na Motoarenie

Sławomir Pawenta

W piątek, o godzinie 19, na toruńskiej Motoarenie rozpocznie się pierwszy w tym sezonie turniej z cyklu Speedway Euro Championship.

Na liście startowej jest 16 zawodników. Niestety, w Toruniu nie pojedzie obrońca mistrzowskiego tytułu Nicki Pedersen. Duńczyk jest kontuzjowany i jego miejsce zajmie inny żużlowiec z kraju Hamleta – Mikkel Bech Jensen. Zabraknie także Adriana Miedzińskiego. Żużlowiec Get Wellu Toruń boryka się z urazem łokcia, a zastąpi go Andriej Kudriaszow.

Nasze miasto po raz drugi będzie gospodarzem inauguracyjnej rundy indywidualnych mistrzostw Europy.

- Przed nami wielkie wydarzenie – przyznał Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Dla miasta to duża promocja. Motoarena jest gotowa do takiej rangi zawodów.

Rywalizacja na torze, to tylko jeden z elementów żużlowego święta. Już od godziny 13 będzie czynna strefa kibica, która w tym roku jest mocno rozbudowana.

- Miło nam przygotowywać imprezy w Toruniu, bo stąd pochodzimy - dodał Karol Lejman, prezes One Sportu, organizatora cyklu SEC. - Na starcie pojawi się 16 zawodników, w tym są już uznane nazwiska w żużlowym świecie.

Z dziką kartą w piątkowych zawodach wystartuje Jarosław Hampel. Polak dochodzi do wysokiej formy po kontuzji nogi, której nabawił się dwa lata temu.

- Toruński tor świetnie nadaje się do ścigania - powiedział Jarosław Hampel, który gościł w naszym mieście. - Debiutuję w SEC-u i chciałbym pojechać najlepiej, jak się da. Czuję, że z tygodnia na tydzień moja forma idzie w górę.

Speedway Euro Championship już w piątek na Motoarenie
Sławomir Kowalski Speedway Euro Championship już w piątek na Motoarenie

Oto lista startowa pierwszej rundy SEC:

1. Artiom Łaguta (Rosja), 2. Grigorij Łaguta (Rosja), 3. Mikkel Bech Jensen (Dania), 4.Kenneth Bjerre (Dania), 5. Jarosław Hampel (Polska), 6.Kacper Gomólski(Polska), 7. Nicolai Klindt(Dania), 8. Mateusz Szczepaniak (Polska), 9. Andreas Jonsson (Szwecja), 10. Leon Madsen (Dania), 11. Vaclav Milik (Czechy), 12. Przemysław Pawlicki (Polska), 13. Martin Smolinski (Niemcy), 14. Andrzej Lebiediew (Łotwa), 15. Krzysztof Kasprzak (Polska) , 16. Andriej Kudriaszow (Rosja)

Wejściówki na imprezę można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w sklepach Media Markt, Saturn oraz Empik.

Ceny biletów:

- trybuna niebieska: - normalny: 40 zł, ulgowy: 20 zł

- trybuna zielona: normalny: 30 zł, ulgowy: 10 zł, rodzinny (normalny+ulgowy): 31 zł

- trybuna żółta: - normalny: 30 zł, ulgowy: 10 zł, rodzinny (normalny+ulgowy): 31 zł

- trybuna główna: normalny: 120 zł, VIP: 650 zł, Meet and Greet: 1200 zł, Meet and Greet z hotelem: 1500 zł

- program zawodów: 10zł

Sławomir Pawenta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.