Tomasz Wersocki

Spółdzielnie mieszkaniowe działające we wschodnim Toruniu oferują kilkadziesiąt różnego rodzaju lokali

Rubinkowo i Skarpa to najliczniej zamieszkała część miasta. Zakup mieszkania na rynku wtórnym nie stanowi problemu Fot. Sławomir Kowalski Rubinkowo i Skarpa to najliczniej zamieszkała część miasta. Zakup mieszkania na rynku wtórnym nie stanowi problemu
Tomasz Wersocki

Na Rubinkowie czy Skarpie próżno szukać ofert mieszkań na rynku pierwotnym. Z pomocą przychodzą działające tu spółdzielnie mieszkaniowe.

- Ceny mieszkań na rynku wtórnym ewidentnie wzrosły o kilka procent. Podobnie jak ma to miejsce w całym kraju - mówi Patryk Tomaszewski, kierownik biura Metro House w Toruniu. - Drastyczne podniesienie się cen dotknęło kawalerki zlokalizowane w centrum miasta. Jest to nowe zjawisko, którego nie odnotowały jeszcze portale zajmujące się nieruchomościami.

W dzielnicach takich jak Rubinkowo czy Skarpa nie ma praktycznie w ogóle ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym, a potencjalnym klientom, którzy mają określone kryteria, pozostają do wyboru lokale oferowane chociażby przez zlokalizowane w tym rejonie Torunia spółdzielnie mieszkaniowe.

Używane, ale czy tanie?

W Spółdzielczym Biurze Obrotu Nieruchomościami na Skarpie potencjalni przyszli właściciele własnego M-4 mogą wybierać spośród kilkudziesięciu domów i mieszkań. Jednak prawie wszystkie z nich wymagają remontów, które coraz częściej nie należą do tanich.

- Sam remont używanego lokalu zwiększa koszty, ale przede wszystkim wydłuża się też czas oczekiwania na ekipę remontową. Znam takich wykonawców, którzy nie mają terminów na najbliższe dwa lata - wyjaśnia Patryk Tomaszewski.

W ofertach mieszkań udostępnionych w internecie przez SM „Na Skarpie” najczęściej można znaleźć opisy: „mieszkanie nie wymaga dużego remontu”, „ma wymienione okna, tynki i drzwi wejściowe” oraz „posiada gładzie i panele w pokojach”.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.