Społecznicy chcą zmian w zarządzaniu zielenią w Białymstoku. Zielony Białystok? To przeszłość. Nawet Śląsk jest bardziej zielony

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Społecznicy chcą zmian w zarządzaniu zielenią w Białymstoku. Zielony Białystok? To przeszłość. Nawet Śląsk jest bardziej zielony

Tomasz Mikulicz

Na biurku prezydenta wylądowała petycja ośmiu stowarzyszeń, które chcą zmian w zarządzaniu zielenią w Białymstoku. Bo uważają, że z roku na rok jej ubywa.

Kiedy weszło tzw. lex Szyszko rozpoczęliśmy akcję rozdawania mieszkańcom sadzonek. Na terenach gminnych zakładamy zaś tzw. parki krakowian. Każdy komu rodzi się dziecko może zasadzić tam drzewo - wylicza Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.

A jak jest w Białymstoku? Działacze załamują ręce. Osiem stowarzyszeń zajmujących się ochroną przyrody zaapelowało do prezydenta o zmianę w podejściu do zieleni.

W dalszej części artykułu:

 • Gdzie doszło do dużych wycinek drzew w Białymstoku
 • Jakie zarzuty wobec miasta wysuwają białostoccy społecznicy
 • Jakie polskie miasta są bardziej "zielone"?
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.