Spór o budowę drogi w podbydgoskim Murowańcu. Kasa była, ale grupa radnych zdecydowała, że ją zabiera

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Ossowski
Wojciech Mąka

Spór o budowę drogi w podbydgoskim Murowańcu. Kasa była, ale grupa radnych zdecydowała, że ją zabiera

Wojciech Mąka

Spór o ulicę Ptasią w podbydgoskim Murowańcu. Droga to obraz nędzy i rozpaczy. Grupa radnych Białych Błot zablokowała budowę ulicy. A to główny trakt Murowańca, jeździ po nim nawet szkolny autobus.

Murowaniec leży w gminie Białe Błota pod Bydgoszczą. Jego główna ulica to Ptasia. To obraz nędzy i rozpaczy - błoto i kałuże wody.

- Sołectwo Murowaniec to trzecie pod względem liczby mieszkańców sołectwo w gminie Białe Błota, jednocześnie dziewiąte, czyli trzecie od końca pod względem liczby utwardzonych dróg gminnych - ocenia Sławomir Ossowski, radny gminy Białe Błota i sołtys sołectwa Murowaniec. - Jak jest, to opisane w petycji, Ptasia, to główny ciąg komunikacyjny, w dodatku nieoświetlony i trasa autobusu szkolnego.

Zniecierpliwieni mieszkańcy, właściwie już żądają budowy tej ulicy. - Na drugim biegunie mamy większościową grupę radnych, która na sesji budżetowej, przegłosowała zdjęcie z budżetu na 2021 rok środków przeznaczonych na budowę ulicy Ptasiej - mówi Ossowski. - Ta sama grupa radnych, nie zaproponowała na najbliższe cztery lata, budowy żadnej drogi w sołectwie Murowaniec. Niepokojąca jest niechęć jednego z liderów tej grupy, który już w czerwcu 2020 roku wypowiadał się na temat Murowańca, z oficjalnych wypowiedzi sesyjnych 30.06.2020, radny Sławomir Ruge stwierdził: - "Pomimo to, że są robione, czy w tej chwili realizowane projekty ulicy, kolejnych ulic w Murowańcu: Albatrosa i Ptasiej, i o ile będą miały one dofinansowania w latach kolejnych będę głosował przeciwko."

Radny Sławomir Ruge nie odbierał wczoraj telefonu.

Jak mówi wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator: kluczowa dla projektu realizacji ulicy Ptasiej w Murowańcu jest możliwość uzyskania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 50 procent całkowitych kosztów budowy.

Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.