Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zbigniew Boniek: Uważam, że stary Stadion Śląski należało całkowicie zburzyć

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Rafał Musioł

Zbigniew Boniek: Uważam, że stary Stadion Śląski należało całkowicie zburzyć

Rafał Musioł

Zbigniew Boniek: Uważam, że stary Stadion Śląski należało całkowicie zburzyć i albo postawić na tym miejscu pomnik, albo zbudować nowoczesny obiekt piłkarski. Bo nie ukrywajmy, że obecny profil widowni nie sprzyja dobrej widoczności. Tak się dziś już stadionów nie buduje.

Zmartwychwstanie Stadionu Śląskiego w regionie przyjęto z euforią i sentymentalnym zachwytem. Fundamentalne pytanie o jego przyszłość wciąż pozostaje jednak otwarte, bo konkretnych planów zbyt wielu nie widać. Za nami otwarcie z PKO Silesia Marathonem i meczem Reprezentacji Śląska Oldbojów w ramach Sportowej Lekcji Historii, przed nami - już w sobotę - spotkanie polskiej kadry U-19 z Białorusią, potem Rajd Śląski, w przyszłym roku Memoriał Kusocińskiego. Reszta to już sfera życzeń...

O to, jak może wyglądać rola chorzowskiego giganta, postanowiliśmy zapytać osobę, od której w dużej mierze - przynajmniej w kontekście piłkarskim - będzie ona zależeć, czyli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. A o sam sens istnienia obiektu zawodnika, który przeżywał na tym stadionie wielkie chwile, czyli Tomasza Hajtę. I chociaż niektóre ich wypowiedzi mogą pewnie bulwersować, to na pewno warto poznać ich niezależny od naszego regionu punkt widzenia.

***

Rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem

Zapytam wprost: może pan powiedzieć, kiedy na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz pierwszej reprezentacji Polski?
Odpowiem wprost: nie mogę. W tej chwili stadion w Chorzowie jest po prostu na takie wydarzenie nieprzygotowany. Kilkanaście dni przed oficjalnym otwarciem gościli na nim przedstawiciele PZPN. Efektem ich wizyty jest całkiem pokaźna lista spraw do załatwienia, bez których kadra na Śląskim nie będzie mogła zagrać. Nie pamiętam dokładnie, ale to było kilka stron uwag.

Co znajduje się na tej liście?
W dniu, w którym była komisja, nie było nawet ławek rezerwowych. Brakowało wyposażenia loży VIP, był jakiś problem z miejscami dla pojazdów telewizyjnych, nie najlepiej wyglądało zaplecze, szatnie, w wielu miejscach we wnętrzu trwały jeszcze prace, nie było umów z ochroną, z agencją cateringową, brakowało możliwości podpięcia do elektronicznego systemu sprzedaży biletów, niejasny był plan parkingów. Ktoś powie, że takie sprawy jak ochrona czy catering można załatwić niemal od ręki, ale tak nie jest. Czasy się zmieniły, organizacja meczu reprezentacji to bardzo wymagające i profesjonalne wyzwanie, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. No i trzeba pamiętać, że konkurencja jest bardzo duża.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Rafał Musioł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.