Sportowcy aktywnie zagrają z orkiestrą Owsiaka

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir [email protected]

Sportowcy aktywnie zagrają z orkiestrą Owsiaka

Sławomir [email protected]

W niedzielę odbędzie się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Świeciu nie zabraknie sportowych jej akcentów.

Z ciekawą inicjatywą wyszło The Runners Świecie, które organizuje 24-godzinny bieg dla WOŚP. Rozpocznie się on w sobotę o godz. 15, a zakończy w niedzielę o tej samej godzinie. Trasa biegu to pętla o długości 1 km ulicami: Krausego, Al. Jana Pawła II, Żwirki i Wigury oraz deptakiem pomiędzy szkołą a blokami.

Od kilku dni na fanpage’u stowarzyszenia na facebooku zapełniany jest harmonogram na poszczególne godziny. W każdej mają biegać minimum dwie osoby.

- W ramach tej imprezy chcemy dać też możliwość rywalizacji każdej osobie, która chce sprawdzić ile kilometrów przebiegnie w ciągu 24 godzin - czytamy na fanpage’u The Runners Świecie. - Każdy może biegać tyle ile uzna za stosowne w jednym podejściu, jak i w kilku etapach. Za zajęcie 1. miejsca przewidujemy puchar, zestaw upominków. By przyłączyć się do akcji trzeba wrzucić datek do puszki WOŚP. Przy SP nr 8 w namiocie będzie cały czas czynne biuro biegu, w którym zaliczane będą kilometry zawodnikom.

Jak co roku z orkiestrą Owsiaka zagrają piłkarze. W niedzielę o godz. 10 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu rozpocznie się halowy turniej piłki nożnej mężczyzn. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, także zawodnicy zrzeszeni w OZPN. Wpisowe od drużyny wynosi 150 zł. Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do piątku w biurze OKSiR-u na stadionie w Świeciu - nr tel. 504 237 141, 52 33 30 430, mail: [email protected] oraz w dniu zawodów od godz. 9.30 w hali.

Także fani zumby będą bawić się orkiestrowo. W sobotę w godz. 14-16.30 w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbędzie się Zumba Fitness dla WOŚP. Maraton poprowadzi pięciu instruktorów z Bydgoszczy i Torunia. Wstępem na salę i trybuny będzie datek do puszki.

Dochody z wszystkich imprez trafią na konto WOŚP.

Sławomir [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.