Sposób na aktywne święta? Beskidy, Jura albo...

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Łukasz Klimaniec, Paulina Musialska

Sposób na aktywne święta? Beskidy, Jura albo...

Łukasz Klimaniec, Paulina Musialska

Oto nasz przegląd świątecznych atrakcji w Beskidach i na Jurze. Czas świąt Bożego Narodzenia można spędzić aktywnie i to nie tylko na stoku narciarskim. Zapraszamy...

Lepszego prezentu gwiazdkowego narciarze nie mogli sobie wymarzyć - dziś w Szczyrku zostanie uruchomiony zmodernizowany przez słowacką spółkę TMR Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. To znakomita informacja dla tych, którzy święta zamierzają spędzić aktywnie - wypoczywając w Beskidach lub planując świąteczny wypad w góry. Nowoczesny ośrodek z 10-osobową gondolą i 6-osobowymi kanapami oraz poszerzonymi trasami jest otwarty w Wigilię od 8.30 do 15, a w Boże Narodzenie od 8.30 do 16. Pierwsza jazda wieczorna będzie możliwa natomiast w drugi dzień świąt.

Sporą niespodziankę dla narciarzy planują w Beskid Sport Arena w Szczyrku Biłej. - Dołożymy wszelkich starań, by wszystkie trasy na święta były czynne - zapowiada Michał Słowioczek z Beskid Sport Arena. Uruchomienie trasy czarnej to ważna informacja dla narciarzy. Trasa liczy 800 metrów, a jej maksymalne nachylenie sięga 45 procent. Prócz tej trasy narciarze w święta mogą skorzystać z restauracji „U Ignacego”, w której dania przygotowywane są pod okiem Marcina Czubaka, finalisty programu „Top Chef”. W Wigilię w Beskid Sport Arena szusować można od 8.30 do 14, a w święta od 8.30 do 20.30.

- Święta to jedne z najlepszych dni dla stacji. Na stokach są tłumy. Coraz więcej osób odchodzi od świątecznego stołu i przyjeżdża w góry, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu - przyznaje Michał Słowioczek.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec, Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.