Szymon Spandowski

Spotkanie na Stawkach: remont mostu, plany zagospodarowania, remonty ulic

Na zdjęciach wczorajsze spotkanie z prezydentem na Stawkach Fot. Grzegorz Olkowski Na zdjęciach wczorajsze spotkanie z prezydentem na Stawkach
Szymon Spandowski

Co z kłopotliwym sąsiedztwem hal magazynowych? Kiedy rozpocznie się zapowiadany od dawna remont ul. Łącznej? Czy podczas remontu mostu przez Wisłę na lewym brzegu powstaną parkingi buforowe? O co jeszcze pytali uczestnicy spotkania na Stawkach?

W poniedziałek prezydent Michał Zaleski razem ze swoimi współpracownikami, rozpoczął coroczny objazd toruńskich osiedli. Pierwszym przystankiem na trasie były Stawki. W Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera urzędnicy spędzili ponad cztery godziny. Podczas pierwszej prowadzili rozmowy przy stolikach, później natomiast zaczęło się spotkanie ogólne. Otworzyć je miały prezentacje i informacje dotyczące najważniejszych zagadnień z życia miasta.

W ubiegłym tygodniu, zapowiadając nowy cykl spotkań, prezydent Michał Zaleski informował, że będą one krótsze niż w latach ubiegłych, prezentacje trwały jednak niemal dwie godziny. Ich głównym bohaterem był stary most, którego remont zbliża się wielkimi krokami. Prezydent m.in. zaapelował do mieszkańców, aby podczas prac mieszkańcy wschodniej części lewobrzeża korzystali z mostu gen. Zawackiej.

Podczas dyskusji często pojawiał się natomiast problem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w rejonie ul. Łódzkiej, Starej Drogi, ul. Kukułki i ul. Stawki Południowe. Miała tam powstać hala magazynowa o powierzchni 3,5 tysiące metrów kwadratowych, a w ślad za nią, kolejne. Po protestach mieszkańców, w styczniu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny cofnął wydane przez Wydział Architektury i Budownictwa UMT pozwolenie na budowę hali.

Mieszkańcy zabiegali jednak, aby zgodnie z przygotowywanym właśnie nowym planem zagospodarowania, na takie kłopotliwe sąsiedztwo nie było tu miejsca. Swoje postulaty przedstawili podczas wrześniowego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.