Aleksander [email protected]

Spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej

Spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej Fot. Krzysztof Kapica
Aleksander [email protected]

Żywa lekcja historii to najlepsza możliwość przekazania młodym ludzi wartości, które były najważniejsze dla Polaków w czasie wojny. Szansę na taką lekcję będą mieli sępolanie.

1 marca z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sępólnie zagości Jan Kuma, żołnierz Armii Krajowej. Spotkanie z nim zaplanowano na godz. 11 w Centrum Kultury i Sztuki. To nie jedyny punkt obchodów. - Apelujemy do naszych mieszkańców o liczny udział w tych uroczystościach - mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 przed Pomnikiem Wdzięczności Chrystusa Króla. Będzie okolicznościowa akademia przygotowana przez młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Sępólna i złożenie kwiatów.

Pół godziny później w Centrum Kultury i Sztuki rozpocznie się spotkanie z Janem Kumą, żołnierzem Armii Krajowej. Po tym spotkaniu wykład „Żołnierze Naszej Niepodległości. Polskie podziemie niepodległościowe po 1944 roku” - wygłosi dr Katarzyna Maniewska z Instytutu Pamięci Narodowej z Bydgoszczy.

Uroczystości zakończą sie projekcją filmu „Pilecki”. Będzie go można obejrzeć o godzinie 17 w Centrum Kultury i Sztuki.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.