Katarzyna Janiszewska, Paulina Piotrowska

Sprawa "Skóry". Kim jest podejrzany o zabójstwo mężczyzna?

Sprawa "Skóry". Kim jest podejrzany o zabójstwo mężczyzna?
Katarzyna Janiszewska, Paulina Piotrowska

Robert J. usłyszał zarzut zabójstwa Kasi Z. Do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla 52-latka. Skupiony na sobie, zamknięty, religijny, miał błędny wzrok. Kim jest podejrzany o zabójstwo mężczyzna?

Prokuratura wystąpiła w piątek do sądu o tymczasowy areszt dla Roberta J., podejrzanego o zabójstwo Katarzyny Z. Do brutalnego mordu doszło w 1998 roku. 52-letni krakowianin jest pierwszym zatrzymanym w głośnej „sprawie skóry”.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Robert J. trafi na trzy miesiące do aresztu. Dzień wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu dożywocie. Złożył obszerne wyjaśnienia w prokuraturze, odmówił jednak odpowiedzi na niektóre z zadawanych pytań. Nie wiadomo, czy przyznał się do zabójstwa.

Spotkanie

12 listopada 1998 r. Kasia umówiła się z mamą na os. Uroczym. Miały iść do lekarza. 23-latka nie przyszła na spotkanie. Dziś wiadomo, że właśnie tego dnia została uwięziona przez Roberta J., z którym spotykała się od pewnego czasu. Tak twierdzi prokuratura. Około 30-letni mężczyzna miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad dziewczyną: bił, kopał, torturował, podawał różne substancje, aby nie była w stanie uciec. Na koniec zdjął z niej skórę.

Śledczy nie określają, jak długo Kasia była przetrzymywana przez oprawcę. Podają jedynie, że do brutalnego mordu doszło na tle seksualnym pomiędzy 12 listopada 1998 a 6 stycznia 1999 roku.

Czytaj więcej:

 • Jaki był Robert J.?
 • Dlaczego bali się go sąsiedzi?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Janiszewska, Paulina Piotrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.