Norbert Kowalski

Sprawa Ziętary: "Ryba" pozwał dziennikarza

Sprawa Ziętary: "Ryba" pozwał dziennikarza Fot. Piotr Krzyżanowski Sprawa Ziętary: "Ryba" pozwał dziennikarza
Norbert Kowalski

Mirosław R. „Ryba”, jedna z osób występujących w śledztwie dotyczącym zabójstwa Jarosława Ziętary, wytoczył proces o zniesławienie Krzysztofowi Kaźmierczakowi, dziennikarzowi Głosu Wielkopolskiego, który od lat stara się wyjaśnić sprawę śmierci byłego dziennikarza Gazety Poznańskiej.

W czwartek Mirosław R. i Krzysztof Kaźmierczak spotkali się w sądzie. „Ryba” pozwał dziennikarza o zniesławienie za artykuł, który ukazał się w maju tego roku i dotyczył śmierci Romana K. „Kapeli”. Oficjalnie miał on popełnić samobójstwo, lecz materiały zgromadzone w tej sprawie mogą wskazywać na to, że jego śmierć mogła zostać upozorowana. Jak pisał nasz dziennikarz, jedną z osób, która mogła brać w tym udział miał być właśnie „Ryba”. I właśnie tą informacją Mirosław R. poczuł się urażony.

– Ten artykuł nie zawierał żadnych prawdziwych informacji i oparty jest na niesprawdzonych pomówieniach – grzmiała jeszcze przed wejściem na salę sądową mecenas Patrycja Leśkiewicz, która jest pełnomocnikiem Mirosława R.

Jednocześnie jest również obrońcą Aleksandra G., oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary.

Krzysztof Kaźmierczak odpowiadał, że tekst dotyczący śmierci Romana K. oparty był na aktach sprawy, którą prowadziła poznańska prokuratura. – Informacje pochodzą z akt udokumentowanych przez organy ścigania – podkreślał Krzysztof Kaźmierczak.

Czwartkowa rozprawa była niejawna. Ostatecznie sędzia odroczyła rozprawę do 28 listopada. Wtedy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym umorzeniu postępowania.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.