Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie to 5287 zł

Czytaj dalej
Bogna Skarul

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie to 5287 zł

Bogna Skarul

W Polsce brakuje w tej chwili 2,1 mln mieszkań, a do 2030 r. liczba ta wzrośnie do 2,7 mln - ocenia HRE Think Tank i pisze, że rocznie oddaje się w Polsce do użytku 120-180 tys. mieszkań.

Sytuacja mieszkaniowa w Szczecinie niewiele się różni od sytuacji w innych miastach kraju. W tej chwili metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie średnio wynosi 5287 zł, a przeciętna wartość mieszkania w Szczecinie to kwota 325 tysięcy złotych.

- I co ciekawe teraz najbardziej cieszą się popytem mieszkania trzypokojowe. Najbardziej kupujący zainteresowani są mieszkaniami ok. 54-metrowymi - wynika z szacunków Open Finance opartych o danych GUS.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.