Śródmieście wkrótce zmieni się nie do poznania?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Śródmieście wkrótce zmieni się nie do poznania?

Sławomir Bobbe

W listopadzie pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca K3 Immobile przy placu Kościeleckich. Obiekt przeszedł już próby dymowe. Powoli ale nieuchronnie zmienia się też strefa śródmiejska. Kilka inwestycji robi spore wrażenie.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac przy biurowcu na placu Kościeleckich, na miejscu dawnej zajezdni autobusowej. Biurowiec K3 Immobile pierwszych najemców ma powitać już w listopadzie. Trwają prace wewnątrz nad dostosowaniem konkretnych powierzchni pod ich oczekiwania. Wcześniej inwestycja przyjęła potężną falę krytyki, głównie ze względu na sporą kubaturę, wysokość i przysłonięcie pobliskiego kościoła św. Andrzeja Boboli. Teraz, choć krytyków ciągle nie brakuje, ich głosy słychać nieco ciszej. To efekt prac budowlanych, który, zdaniem fachowców, jest bardziej niż zadowalający i jest spora szansa, że budynek ten wpisze się „bezboleśnie” w otaczającą zabudowę.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.