Stadion Górnika Zabrze bez Górnika w nazwie OPINIE Nowa nazwa to Arena Zabrze

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Rafał Musioł

Stadion Górnika Zabrze bez Górnika w nazwie OPINIE Nowa nazwa to Arena Zabrze

Rafał Musioł

Ale zmiany! Od początku przyszłego roku stadion Górnika Zabrze zmieni nazwę na Arena Zabrze. Pojawi się też jego logo. Co na to kibice?

Stadion w Zabrzu nosił nazwę Stadion Miejski w Zabrzu im. Ernesta Pohla (Stadion Górnika Zabrze). Ale to już było. Od nowego roku oficjalna nazwa to Arena Zabrze.

Skąd takie zmiany?

- Kierując się koniecznością zmiany postrzegania obiektu, właściciel podjął decyzję o wprowadzeniu nowego nazewnictwa i identyfikacji wizualnej. W przyszłym roku sukcesywnie wprowadzana będzie nowa nazwa obiektu: Arena Zabrze - poinformowała Spółka Stadion Zabrze, prowadząca budowę nowego obiektu czternastokrotnych mistrzów Polski.

- Chcemy, aby Arena Zabrze stała się wizytówką miasta, nie tylko dzięki skojarzeniom z Górnikiem Zabrze, ale również dzięki funkcjom, jakie będzie pełniała dla mieszkańców miasta i regionu - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Arena Zabrze to miejsce, w którym wielkie emocje, pasja, duch współzawodnictwa i energia nowoczesnego biznesu z założenia przeplatają się ze sportem i wielką historią zwycięstw, tworząc nierozerwalną całość. Jest to jedyny w naszym regionie obiekt o takiej pojemności i o tak dużym potencjale - mówi prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Jak powinien się nazywać stadion w Zabrzu?

Aby podtrzymać i podkreślić ścisły związek stadionu z Górnikiem Zabrze zdecydowano się na kolorystykę, która w środowisku sportowym jest jednoznacznie i błyskawicznie rozpoznawana. Także w logotypie Areny Zabrze zastosowano te same barwy, którymi od lat posługuje się Górnik, czyli kolory: biały, niebieski i czerwony.

JAK OCENIASZ TE ZMIANY? CZY DOBRY POMYSŁ? NAPISZ KOMENTARZ

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA SWOJĄ ULUBIONĄ DRUŻYNĘ, SPORTOWCA I TRENERA
Tu zagłosuj lub zgłoś kandydata do tytułu: Sportowiec roku 2015

Tu zagłosuj lub zgłoś kandydata do tytułu: Trener roku 2015

Tu zagłosuj lub zgłoś kandydata do tytułu: Drużyna roku 2015


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Najlepsze życzenia SMS na święta Bożego Narodzenia
*Tani karp na święta: Gdzie i za ile kupić rybę?
*Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
*Tragiczny wypadek w Tychach: Dzieci zginęły, chociaż przejście było dobrze oświetlone

Rafał Musioł

Zastępca szefa Działu Sportowego Dziennika Zachodniego, felietonista i bloger ("Męski Punkt Widzenia"). Pracuje od 1993 roku, był korespondentem podczas kilkunastu finałów piłkarskich mistrzów Europy oraz mistrzostw świata. Specjalizuje się także w boksie zawodowym oraz w skokach narciarskich. Jego cechą rozpoznawczą jest krytyczne spojrzenie na świat sportu, a zwłaszcza na styk tej dziedziny życia z polityką. Uważnie przygląda się także finansowaniu klubów piłkarskich ze środków publicznych. Najchętniej koresponduje na Twitterze. Twitter: @rafal_musiol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.