Magdalena Nowacka-Goik

Stadion miejski w Tychach ma 2 lata. To czas sukcesów

Stadion miejski w Tychach ma 2 lata. To czas sukcesów
Magdalena Nowacka-Goik

Dwa lata temu, 20 lipca, rozpoczęło się normalne życie nowego stadionu miejskiego przy ul. Edukacji w Tychach. Świętowanie otwarcia trwało dwa dni: 18 lipca odbył się słynny mecz drużyn GKS Tychy i FC Koeln, a następnego dnia stadion był otwarty do zwiedzania. Obchodów 2. urodzin stadionu Tyski Sport nie przewiduje, ale piłkarzy GKS Tychy będzie można spotkać 23 lipca, na placu Baczyńskiego w ramach „Niedziel na Baczu”.

Po remoncie odbyło się tu ponad 40 spotkań, które z trybun obejrzało prawie 285 tys. osób. Od kilku tygodni mecze można śledzić także z nowo otwartej restauracji

Przewinęło się prawie 285 tysięcy kibiców

W ciągu tych dwóch lat rozegranych tu zostało ponad 40 spotkań, którym kibicowało wsumie prawie 285 tys. osób. - Największym wydarzeniem w historii miasta było niedawno Euro U21. Mieliśmy tu także mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet oraz towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec U 21 - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik Tyskiego Sportu. - Osiągnęliśmy tu najlepszy wynik we frekwencji w historii II ligi oraz meczu reprezentacji Polski kobiet. Frekwencja w Tychach na meczach ligowych od dwóch lat jest jedną z najwyższych w całym kraju- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu. - Potwierdziły to także mecze niedawnego Euro U-21. W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn starego kontynentu z trybun zobaczyło prawie 50 tys. osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie, jak i Kielcach grała reprezentacja Polski - mówi rzecznik Trzosek.

Trójkolorowa rodzina, ŚDM i koncert disco polo

Wysoka frekwencja to efekt różnych akcji Tyskiego Sportu, które przyciągają kibiców. Najnowsza to projekt „Trójkolorowa rodzina” kuszący ulgami w zakupie rodzinnych karnetów. Krewni, którzy kupią karnety w dwie lub trzy osoby, dostaną 25 proc. zniżki, a rodzina, która przyjdzie na mecz w co najmniej cztery osoby, może liczyć na 35 proc. ulgi. Tyski stadion to nie tylko miejsce wydarzeń i emocji sportowych. Rok temu, na pierwsze urodziny, odbyły się tu koncerty dla tyszan i zagranicznych gości Światowych Dni Młodzieży. Tego lata zaplanowano dwa wydarzenia muzyczne. 26 sierpnia wystąpią tu m.in. zespoły Myslovitz, T.Love czy Kaliber 44. Pięć dni później zaprezentują się tu gwiazdy disco polo.

Pub, siłownia, sklep już są. Kolejni najemcy też będą?

Wydarzenia na stadionie są, frekwencja też, gorzej z chętnymi na powierzchnie komercyjne. Ciągle nie wszystkie znalazły najemców. Działają tu siłownia, sklep klubowy, od kilku tygodni jest już restauracja, niebawem otwarty zostanie pub. Do wzięcia pozostało jeszcze kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Natomiast w 100 proc., jak zapewnia rzecznik, sprzedane zostały wszystkie sky-boxy w strefie VIP-owskiej.

Magdalena Nowacka-Goik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.