Stadion Śląski od kuchni. Zobaczcie z bliska jak teraz wygląda nasz gigant [GALERIA ZDJĘĆ]

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Jacek Sroka

Stadion Śląski od kuchni. Zobaczcie z bliska jak teraz wygląda nasz gigant [GALERIA ZDJĘĆ]

Jacek Sroka

Na Stadionie Śląskim zamontowano już ponad 54 tysiące krzesełek w siedmiu odcieniach koloru niebieskiego, a na płycie boiska przyciąga wzrok idealnie równa nowa zielona murawa, którą sprowadzono w rolkach z plantacji pod Budapesztem. Działają już systemy oświetlenia i nagłośnienia oraz dwa wiszące nad trybunami telebimy.

Prace budowlane są już na finiszu. Po stronie zachodniej (od osiedla Tysiąclecia) trwa wykańczanie kiosków gastronomicznych. Na promenadzie zewnętrznej kładziona jest także nowa nawierzchnia wokół obiektu, bo stary asfalt był w fatalnym stanie.

Dużo więcej dzieje się po stronie wschodniej, gdzie trwają jeszcze prace budowlane pod trybunami. Po tej stronie znajdować się będzie 25 lóż. Największą z nich będzie loża marszałkowska mieszcząca około 25 osób. Pozostałe są o połowę mniejsze, a dwie z nich mają zostać przeznaczone na panoramiczne studia tv. Loże będą dopiero wyposażane w meble i sprzęt.

Gotowe są już stanowiska dziennikarskie na trybunie. 44 podwójne biurka przeznaczone są dla ekip komentatorów radiowych i telewizyjnych, a dla dziennikarzy piszących i internetowych przygotowano sektor krzesełek z pulpitami. Każde z nich jest wyposażone w gniazdko elektryczne i dostęp do internetu co z pewnością ucieszy dziennikarską brać, bo na innych nowych stadionach w regionie jest z tym kłopot. Dla kamerzystów wybudowano dodatkowy podest nad punktem dowodzenia i stanowiskiem spikera. Mieści się on 40 m nad płytą boiska i roztacza się z niego piękna panorama obiektu.

Po zakończeniu prac pod trybuną wschodnią ponownie będą działać sala multimedialna i dwie sale konferencyjne oraz hala gimnastyczna i dwie mniejsze sale sportowe do zajęć rekreacyjnych, bo Stadion Śląski ma żyć nie tylko przy okazji wielkich imprez, ale też służyć mieszkańcom regionu na co dzień.

Lada dzień na płycie boiska rozłożona zostanie lekkoatletyczna bieżnia. Syntetyczna nawierzchnia Mondo wymaga do montażu odpowiedniej temperatury i wilgotności, więc prace ruszą jak tylko pozwoli na to pogoda. Data oddania stadionu do użytku nie jest jeszcze znana, bo wszystko zależy od tego ile potrwają odbiory techniczne. Ma on być jednak gotowy jesienią br.

Jacek Sroka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.