Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Kuczyński

Stadion Śląski powrócił do gry. Górnik w pucharach, Ruch w II lidze

Stadion Śląski powrócił do gry. Górnik w pucharach, Ruch w II lidze
Tomasz Kuczyński

Kończący się 2018 rok był pełen sportowych wydarzeń, którymi emocjonowali się kibice na Śląsku i w Zagłębiu. Wybraliśmy 12 z nich, które według nas były najważniejsze.

Podsumowanie roku 2018

27.03.2018 rok. Stadion Śląski. Mecz towarzyski: Polska - Korea Południowa 3:2 (2:0)

Reprezentacja Polski wróciła na zmodernizowany Stadion Śląski po ponad 8-letniej przerwie. Podopieczni trenera Adama Nawałki wygrali 3:2, a bramki dla „Biało-Czerwonych” zdobyli Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Piotr Zieliński. Trafienie „Lewego” było 1400. bramką w historii polskiej reprezentacji. Mimo marcowego chłodu na trybunach „Kotła Czarownic” zasiadło 53.129 widzów.

29.03. Finał Ekstraligi hokeja na lodzie: GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 2:1 po dogr.

Śląski finał Polskiej Hokej Ligi zakończył się w Tychach, wygraną miejscowego GKS-u w dogrywce. Podopieczni trenera Andreja Gusowa zdobyli tytuł mistrza Polski zwyciężając w rywalizacji play off 4:1. Katowiczanie w półfinale wyeliminowali broniącą tytułu Comarch Cracovię. Bramkę na wagę mistrzostwa zdobył Filip Komorski. - Od małego człowiek marzy, żeby strzelić bramkę w dogrywce meczu decydującego o mistrzostwie Polski i mnie się to udało. Bardzo się z tego cieszę - stwierdził Komorski. To trzecie mistrzostwo GKS-u Tychy (wcześniej w 2005 i 2015 roku).

20.05. Ostatnia kolejka Lotto Ekstraklasy: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

W ostatniej kolejce Lotto Eks-traklasy Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 2:0 po bramkach Szymona Matuszka i Igora Angulo. Podopieczni trenera Marcina Brosza zajęli 4. miejsce, co oznaczało grę w kwalifikacjach Ligi Europy. Mecz oglądało 24.563 widzów. Po ostatnim gwizdu sędziego na stadionie przy Roosevelta zaczęła się wielka feta. Górnik pierwszy raz od 1995 roku awansował do europejskich pucharów. Wtedy grał w Pucharze Intertoto, a wcześniej, w 1994 roku w Pucharze UEFA.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Kuczyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.