Stal Mielec bierze się do pracy

Czytaj dalej
Fot. Kuba Zegarliński
Kuba Zegarliński

Stal Mielec bierze się do pracy

Kuba Zegarliński

Piłkarze ręczni Stali Mielec w tym tygodniu na dobre zaczynają przygotowania do nowego sezonu.

Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli w środowe popołudnie o godzinie 17. Szczypiorniści ze sztabem szkoleniowym spotkali się na płycie Euroboiska w Mielcu przy ulicy Warszawskiej. Tam odbyły się zajęcia, które na celu miały integrację i dobrą zabawę. Szczypiorniści zagrali bowiem w piłkę nożną. W kolejnych dniach zawodnicy m.in. uczestniczyli w spływie kajakowym.

- Te pierwsze dni chcieliśmy poświęcić na takie wprowadzenie do właściwych zajęć. Od dnia dzisiejszego zaczynamy mocno pracować nad formą fizyczną i motoryczną. To będzie mocne ładowanie baterii

- informuje trener SPR Stali Mielec, Krzysztof Lipka.

Zawodnicy od dzisiaj biorą się ciężko do pracy. Będą to głównie zajęcia na siłowni i treningi motoryczne. Pierwszy sparing planowany jest na ostatni weekend lipca. Przeciwnikiem będzie Piotrkowianin.

Skład napawa optymizmem

Póki co, trenerzy mieleckiej Stali mają powody do optymizmu. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 17 zawodników, a biorąc pod uwagę ubiegłoroczne problemy kadrowe mielczan, Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej powinni być zadowoleni. Oprócz nowych zawodników, na treningach pojawili się także leczący kontuzje: Michał Wypych i Wiktor Kawka.

- Obaj rozpoczynają przygotowania do sezonu - zaznacza Lipka.

Z zespołem trenują nowi zawodnicy, a więc pozyskany z KPR-u RC Legionowo Tomasz Mochocki i dwaj gracze rodem z Chorwacji: Matej Sarjlić i Rudolf Cuzić.

- Oczywiście na wkomponowanie ich do zespołu, aby funkcjonowali dobrze razem z drużyną, przyjdzie jeszcze chwilkę poczekać ale sądzę, że są z nimi będziemy mocniejsi w nowym sezonie. Na konkrety przyjdzie jednak jeszcze czas

- podkreśla Lipka.

Bolączką mieleckiego zespołu wydaje się być obsada koła. Po odejściu Dariusza Kubisztala na tej pozycji pozostał jedynie Piotr Krępa. Działacze i sztab szkoleniowy znaleźli jednak rozwiązanie tej sytuacji.

- Jakub Kłoda, który przed kilkoma dniami przedłużył kontrakt z zespołem, zostanie przesunięty do przodu - słyszymy w SPR Stali.

Czy to oznacza, że „Czeczeńcy” nie zostaną już wzmocnieni.

- Cały czas sondujemy rynek i nie wykluczamy transferów. Niczego jednak nie możemy przyjmować, jako pewnik. - informuje prezes Paweł Wacławik.

W piątek ogłoszono, że do kadry pierwszego zespołu został włączony Hubert Skuciński. 20-letni skrzydłowy to wychowanek Stali, który przez ostatnie lata szkolił się w SMS-ie Gdańsk. W poprzednim sezonie bronił barw pierwszoligowej AZS-u AWF Biała Podlaska. Zagrał tam w 25 spotkaniach rzucając w nich 81 bramek.

- To dla mnie spełnienie marzeń - przyznaje sam zawodnik.

Warto również zaznaczyć, że Skuciński to etatowy reprezentant młodzieżowej kadry Polski.

Forma przyjdzie na wrzesień

Mielczanie będą głównie trenować i korzystać z obiektów miejskich. Poza pracą w hali sporo potu trzeba będzie również wylać w siłowni. Wiadomo, że Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej zaplanowali cykl dwóch treningów dziennie. Te pierwsze dni miały charakter rozruchu, integracji i wprowadzenia do właściwych zajęć. Na wyższe obroty „Czeczeńcy” wchodzą już od dzisiaj. Zaczyna się praca na nad przygotowaniem siłowym i fizycznym.

- Nasz przede wszystkim cieszy to, że zaczynamy z pełnym składem. Nikt nie narzeka na urazy, nie ma kontuzji, a więc możny trenować wszyscy razem. To napawa optymizmem

- cieszy się Krzysztof Lipka.

Pod koniec lipca Stal Mielec rozegra pierwszy sparing. Rywalem „Czeczeńców” będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. W kolejnych tygodniach mielczanie mają jeszcze w planach mecze z Azotami Puławy, KSZO Ostrowiec Św. i SPR-em Tarnów. W dniach 18-19 sierpnia odbędzie się Memoriał Antoniego Weryńskiego. Obsada zawodów nie jest jeszcze znana.

Kuba Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.