Materiał informacyjny

Staropolska się rozwija. I kończy swoją siedzibę na Czyżkówku

Staropolska się rozwija. I kończy swoją siedzibę na Czyżkówku
Materiał informacyjny

Nowa Staropolska ulokowała się przy ul. Grunwaldzkiej 207. To już 32. takie miejsce w Bydgoszczy. – Na rynku istniejemy od 1997 r. Na początku nasza cukiernia, jak sugeruje nazwa, słynęła z ciast i tortów. Później pojawiło się także pieczywo i restauracja – opowiada Wojciech Kozłowski, właściciel Staropolskiej. – Z roku na rok, idąc za głosem naszych klientów, staramy się zapewniać coraz szerszy asortyment na każdą okazję: do porannej kawy, popołudniowej herbaty, na deser, świąteczny podwieczorek czy firmową lub rodzinną uroczystość.

Staropolska się rozwija. I kończy swoją siedzibę na Czyżkówku

W menu Staropolskiej, jak w pozostałych jej punktach, królują ciasta, m.in. sernik, placek czekoladowy, jabłecznik czy kostka alpejska. Właściciele oferują także torty okolicznościowe, baby, a także babeczki z owocami, pączki i drobne ciasteczka.

Od 2011 r. w murach Staropolskiej działa również piekarnia, w której chleb wyrabiany jest ręcznie na bazie naturalnego zakwasu. Przy ul. Grunwaldzkiej klienci mogą też skorzystać z oferty restauracyjnej i zjeść sałatki, kanapki, a w najbliższej przyszłości i zupy.

Pieczywo do naszych cukierni dostarczamy własnym, specjalistycznym transportem trzy razy dziennie – mówi Kozłowski. – Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana. Obejmuje chleby pszenne i gatunkowe oraz bułki.

Nowy lokal o powierzchni 120 m kw. przedzielono na dwie części – sklepową i konsumpcyjną z 24 miejscami siedzącymi. Oko przykuwa duży drewniany stół, na którym wystawiono produkty Staropolskiej, a także darmowe napoje do skosztowania dla spragnionych klientów.

Staropolska się rozwija. I kończy swoją siedzibę na Czyżkówku

Tuż obok sklepu kończą się prace nad główną siedzibą Staropolskiej, na którą składają się na dwa poziomy produkcyjne, jeden socjalno-biurowy oraz parking podziemny i magazynowy. W sumie – 5,5 tys. m kw. Zakończenie prac przewidywane jest za jakieś trzy tygodnie.

Całość budowaliśmy około pięciu lat. Mam zdjęcia z tamtego okresu, nasze dzieci były wtedy jeszcze bardzo małe – wspomina Kozłowski. – Zależało nam, by zrobić to profesjonalne. Nad samym wystrojem pracowaliśmy dwa lata. Każda rzecz ma tutaj swoje uzasadnienie.

Kolejne cukiernie Staropolska otworzy na Błoniu – przy ul. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich i Gałczyńskiego. Modernizowany jest również jej duży pawilon przy ul. Konopnickiej na Szwederowie.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.