Starosta, wiceprezydent, urzędnicy, radni... Oni zdobyli bony na szkolenia

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet / archiwum
Julita Januszkiewicz

Starosta, wiceprezydent, urzędnicy, radni... Oni zdobyli bony na szkolenia

Julita Januszkiewicz

Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - mówi nam wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki. On zdobył dofinansowanie do studiów. Podobnych szczęściarzy wśród władz jest więcej.

Jeśli ze wsparcia korzystają osoby dobrze zarabiające, usytuowane, prowadzące własny biznes, to przyzwoitość zakazuje brania publicznych pieniędzy. To sytuacja głęboko niemoralna - komentuje prof. Jerzy Kopania, etyk.

Sprawdziliśmy, że niektórzy urzędnicy czy samorządowcy korzystają z projektu „Bony na szkolenia”. To wsparcie dla mieszkańców Białegostoku i powiatów białostockiego oraz sokólskiego. Na studia podyplomowe można dostać nawet 9 tys. zł. Na kurs zawodowy - aż 15 tys. zł. Z własnej kieszeni wystarczy wyłożyć zaledwie 12 proc. wartości kursu lub studiów. Niemal za darmo można uczyć się języków obcych, kończyć kursy informatyczne czy w inny sposób podnosić kwalifikacje.

Tyle że 15 stycznia, gdy ruszył projekt, mnóstwo osób miało problemy z rejestracją. Ludzie klęli, wielu odchodziło z kwitkiem. „Poranny” wielokrotnie o tym informował.

Tymczasem Piotr Rećko, starosta sokólski, który jest liderem projektu miał szczęście. I się zapisał na studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku (roczne czesne kosztuje ponad 8 tys. zł).

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

  • którzy urzędnicy i politycy otrzymali bony i jak im się to udało

 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.