Start programu pilotażowego w Pszczynie. Cel - czyste powietrze

Czytaj dalej
Fot. Fot. mat. prasowe/MINISTERSTWO KLIMATU I ŚRODOWISKA
Monika Krężel

Start programu pilotażowego w Pszczynie. Cel - czyste powietrze

Monika Krężel

Pszczyna jest jedynym miastem w woj. śląskim, który bierze udział w pilotażowym programie. Ma on na celu poprawę jakości powietrza, a przewidziano na niego około 6 mln złotych.

WFOŚiGW w Katowicach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego programu „Poprawa jakości powietrza w najbardziej zanieczyszczonych gminach - pilotaż” na terenie gminy Pszczyna.

Program skierowany jest do osób fizycznych - właścicieli / współwłaścicieli lokali mieszkalnych oraz do wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych mieszczących od 3 do 20 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych na terenie gminy Pszczyna. Wsparciem objęte są przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Na dofinansowanie przedsięwzięć przewidziano kwotę: 6.070.000 zł w formie dotacji, w tym 70.000 zł dla gminy Pszczyna na działania informacyjno-promocyjne związane z programem. Wnioski przyjmowane będą do 31 stycznia 2022 r.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.