Marek Bluj

Startuje liga mistrzów świata - Asseco Resovia chce znowu walczyć o najwyższe cele. W PlusLidze zagra 12 mistrzów świata

Siatkarze Asseco Resovii chcą znowu się liczyć w walce o medale Fot. K_kapica_afk Siatkarze Asseco Resovii chcą znowu się liczyć w walce o medale
Marek Bluj

Startuje PlusLiga - Liga Mistrzów Świata. Od Szczecina po Rzeszów trwa euforia po zdobyciu przez Biało-Czerwonych tytułu najlepszej drużyny globu. Czy można wymarzyć sobie lepszą atmosferę do inauguracji sezonu?

Aż dwunastu świeżo upieczonych mistrzów świata zagra w PlusLidze sezonu 2018/2019! Asseco Resovia ma w swoich szeregach atakującego Damiana Schulza. Ma również dwójkę brązowych medalistów, Amerykanów - Kawikę Shojiego i Davida Smitha. Wielkie emocje gwarantują także mistrzowie świata z 2014 roku, wicemistrzowie z 2006 oraz cała plejada polskich i zagranicznych gwiazd siatkówki, które znajdują się w składach 14. zespołów, rozpoczynających w ten weekend walkę o zaszczyty nowego sezonu.

Spora rewolucja w Asseco Resovii

W rzeszowskiej drużynie, która - zresztą nie ona jedna - przeszła prawdziwą rewolucję kadrową są jedni , drudzy i trzeci. Kibice mają pełne prawo, aby wspólnie z tą drużyną stawiać sobie za jeden z celów „odbudowanie TwieRRdzy Rzeszów”, bo to będzie oznaczało, że drużyna trenera Andrzeja Kowala po roku nieobecności wróci na medalowy szlak. Oczekiwania wobec nowo zbudowanego teamu są bardzo duże. Także cele stawiane sobie indywidualnie przez poszczególnych zawodników oraz przez klub są ambitne i sięgają podium mistrzostw Polski. - Chcę z Resovią zdobyć medal - mówi głośno Francuz Thibault Rossard. Wtórują mu jednym głosem obaj Kowboje z USA i wszyscy Polacy. Takie same „wysokie” marzenia ma najniższy w drużynie Australijczyk Luke Perry, nie mówiąc o Polakach - „starych” i nowych.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • zmianach w Asseco Resovii
 • wzmocnieniach w innych drużynach PlusLigi
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.