Monika Krężel

Staw Kalina w Świętochłowicach będzie oczyszczony

Staw Kalina w Świętochłowicach będzie oczyszczony
Monika Krężel

Pod koniec 2020 roku podpisano umowę na remediację stawu Kalina w Świętochłowicach. Prace powinny rozpocząć się w wakacje 2021 roku. Inwestycja, która zakłada także stworzenie strefy rekreacyjnej dla mieszkańców, ma zostać zrealizowana do sierpnia 2023 r.

Kwotą niemal 8 mln zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansuje remediację Stawu Kalina w Świętochłowicach. Umowę podpisali prezes Funduszu Tomasz Bednarek oraz prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

- Rozbrojenie tej ekologicznej bomby, jaką jest staw Kalina, to jeden z najważniejszych celów, które wyznaczyłem sobie do osiągnięcia jako prezydent Świętochłowic - podkreślał Daniel Beger.

Jak zapowiedziano - prace w tym miejscu mają ruszyć w lipcu 2021 roku i powinny zakończyć się do sierpnia 2023 r.

- Sprawa stawu Kalina to temat, który ciągnie się od wielu lat. Wiele razy przekładana była realizacja tego przedsięwzięcia. My też jako WFOŚiGW wydłużaliśmy terminy. I dopiero pan prezydent Beger rozpoczął z całym impetem realizację tej inwestycji - powiedział podczas konferencji Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Całkowity koszt rozbrojenia tej ekologicznej bomby, jaką jest Staw Kalina, szacuje się na ponad 60 mln zł.

Monika Krężel

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.