Joanna Maciejewska

„Sto lat” dyrektorowi, czyli chryja u wrót Radia Maryja

Happening rozpoczęła „procesja”. Był sztandar z wizerunkiem waginy i kolorowe konfetti Fot. Sławomir Kowalski Happening rozpoczęła „procesja”. Był sztandar z wizerunkiem waginy i kolorowe konfetti
Joanna Maciejewska

Kluczyki samochodowe, miniaturowe auta, koperty z pieniędzmi oraz laurki z życzeniami - takie prezenty przygotowały organizacje feministyczne na urodziny o. Rydzyka. Była także głośna i barwna impreza.

Urodzinową niespodziankę z okazji 73 urodzin o. Rydzyka zorganizowano 3 maja pod siedzibą toruńskiej rozgłośni. „Chryja pod Radiem Maryja” - jak informowali organizatorzy na Facebooku - miała „uświetnić i uczcić istnienie tego wzoru cnót, człowieka ze szczerego złota”. Zjechali na nią uczestnicy z różnych stron Polski, m.in. z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Piły, Opola i Łodzi.

Uczestnikom nie podoba się  także to, że o. Rydzyk wypowiada się na tematy dotyczące np. kobiecości, macierzyństwa czy seksualności. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.