Rajmund Wełnic

Strajk w PKS Szczecinek odwołany. Autobusy wyjadą w trasy

Wtorkowe rozmowy załogi PKS z zarządem spółki i władzami powiatu szczecineckiego Fot. Rajmund Wełnic Wtorkowe rozmowy załogi PKS z zarządem spółki i władzami powiatu szczecineckiego
Rajmund Wełnic

Załoga PKS Szczecinek zawiesiła zapowiadany na czwartek (5 kwietnia) strajk ostrzegawczy. Dalsze rozmowy w piątek, dziś nadzwyczajna sesja Rady Powiatu kluczowa dla losów przewoźnika.

Zawieszenie strajku ostrzegawczego w PKS Szczecinek to efekt wtorkowych rozmów związkowców, władz powiatu i zarządu spółki powiatowej. Po dwóch godzinach negocjacji protestujący usłyszeli obietnicę podniesienia płacy do 18 zł za godzinę przy 170-godzinnym miesiącu pracy.

- Pozwala nam to podjąć decyzję o zawieszeniu strajku ostrzegawczego - mówi jeden ze związkowców.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.