Izabela Krzewska

Strażacy i policjanci ratują życie poszkodowanym zanim przyjedzie karetka

Rolą naszej formacji jest przede wszystkim nieść pomoc. A to wiąże się z ryzykiem - mówi nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji Fot. Archiwum Rolą naszej formacji jest przede wszystkim nieść pomoc. A to wiąże się z ryzykiem - mówi nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji
Izabela Krzewska

Strażacy i policjanci skutecznie interweniują w nietypowych dla siebie rolach.

Białystok, 4. piętro bloku. Policjant wychodzi przez okno pralni i po parapecie wdrapuje się do okna sąsiedniego mieszkania. Lokatorka, samotna poruszająca się o kuli 88-latka nie dawała znaku życia i nie otwierała drzwi opiekunce. Mundurowy dostał się do środka. Znalazł staruszkę na podłodze. Kobieta ciężko oddychała, był z nią utrudniony kontakt, skarżyła się m.in.

To nie pierwszy przypadek, kiedy mundurowi podejmują się zadań nietypowych dla swojej służby. Chcesz poznać więcej? Przeczytasz o nich w płatnej części naszego serwisu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.