Izabela Krzewska

Strażacy i policjanci ratują życie poszkodowanym zanim przyjedzie karetka

Rolą naszej formacji jest przede wszystkim nieść pomoc. A to wiąże się z ryzykiem - mówi nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji Fot. Archiwum Rolą naszej formacji jest przede wszystkim nieść pomoc. A to wiąże się z ryzykiem - mówi nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji
Izabela Krzewska

Strażacy i policjanci skutecznie interweniują w nietypowych dla siebie rolach.

Białystok, 4. piętro bloku. Policjant wychodzi przez okno pralni i po parapecie wdrapuje się do okna sąsiedniego mieszkania. Lokatorka, samotna poruszająca się o kuli 88-latka nie dawała znaku życia i nie otwierała drzwi opiekunce. Mundurowy dostał się do środka. Znalazł staruszkę na podłodze. Kobieta ciężko oddychała, był z nią utrudniony kontakt, skarżyła się m.in.

To nie pierwszy przypadek, kiedy mundurowi podejmują się zadań nietypowych dla swojej służby. Chcesz poznać więcej? Przeczytasz o nich w płatnej części naszego serwisu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.