Krzysztof Bednarek

Strażacy z powiatu drawskiego pokazali, co potrafią

Ewakuacja poszkodowanych, jeden z elementów ćwiczeń Fot. Krzysztof Bednarek Ewakuacja poszkodowanych, jeden z elementów ćwiczeń
Krzysztof Bednarek

Ćwiczenia. Gasili pożar, udzielali pomocy poszkodowanym.

Strażacy z powiatu drawskiego doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń taktyczno - bojowych na pasie ćwiczeń taktycznych Jednostki Wojskowej w Budowie.

Ćwiczenia rozpoczęły się od pozorowanego zderzeniem dwóch pojazdów gąsienicowych biorących udział w ćwiczeniach poligonowych. W wyniku kolizji doszło do pożaru obu pojazdów, a we wnętrzu bojowych wozów piechoty uwięzionych zostało kilku żołnierzy, którzy z uwagi na doznane obrażenia oraz rozwój pożaru nie byli w stanie opuścić pojazdów o własnych siłach.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ratownicy podjęli działania gaśnicze, a po opanowaniu pożaru pojazdów wojskowych przystąpili do ewakuacji poszkodowanych żołnierzy. Następnie zajęli się wspomaganiem wojskowych służb medycznych w udzielaniu kwalifikowanej pomocy medycznej.

Kolejnym etapem organizowanych ćwiczeń było gaszenie pożaru powstałego na terenie poligonowym oraz obszarze leśnym, do którego doszło w wyniku strzelań artyleryjskich.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy, żołnierze, służby medyczne, przedstawiciele nadleśnictwa.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.