Arkadiusz Biernat

Strażnicy miejscy kradli pieniądze z parkomatów?!

Dwaj strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego ukradli pieniądze z parkomatów. Okazali się nimi dwaj doświadczeni funkcjonariusze. Jeden służył w straży Dwaj strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego ukradli pieniądze z parkomatów. Okazali się nimi dwaj doświadczeni funkcjonariusze. Jeden służył w straży od 15 lat, a drugi od 3 lat. To właśnie oni najczęściej zajmowali się sprawami parkomatów (choć nie zawsze), m.in. przewozili zawartość kasetek do banków.
Arkadiusz Biernat

Strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego ukradli pieniądze z parkomatów. Strażnicy miejscy mieli połasić się na pieniądze z parkomatów i ukraść 7 tys. zł. Stracili pracę, a sprawę wyjaśnia policja.

Dwaj strażnicy miejscy z Wodzisławia Śl. są podejrzani o kradzież pieniędzy z miejskich parkomatów. Do "skoków na kasę" miało dojść kilka razy podczas pełnionej przez nich służby.

Zawartość parkomatu nie zgadzała się z wydrukiem

Dwa tygodnie temu na trop "afery parkomatowej" wpadły dwie pracownice wodzisławskiego magistratu, które sprawują kontrolę nad urządzeniami. Podczas jednego z obchodów okazało się, że kaseta parkomatów była niemal pusta, choć zgodnie ze zwyczajem powinna być pełna. Sprawa okazała się podejrzana. Tym bardziej, że kilka dni wcześniej kontrolka parkomatu informowała o tym, że wkrótce kaseta automatu zapełni się i wystąpi konieczność wybrania pieniędzy. Porównano wydruk z parkomatu z zawartością kasety i okazało się, że ktoś wcześniej już wyjął pieniądze.

- Natychmiast przeprowadzono wewnątrz Straży Miejskiej dochodzenie w tej sprawie i ustalono podejrzanych - mówi Anna Szweda-Piguła, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Okazali się nimi dwaj doświadczeni funkcjonariusze. Jeden służył w straży od 15 lat, a drugi od 3 lat. To właśnie oni najczęściej zajmowali się sprawami parkomatów (choć nie zawsze), m.in. przewozili zawartość kasetek do banków.

- Do tej pory wywiązywali się z tych obowiązków bez zarzutu. Trudno powiedzieć, co ich do tego skłoniło - tłumaczy Janusz Lipiński, komendant wodzisławskiej straży.

Strażnicy mieli wyciągać pieniądze w czasie służby?

Podczas wewnętrznego dochodzenia postanowiono sprawdzić wydruki wszystkich parkomatów z niemal dwunastu ostatnich miesięcy i porównać z kwotami, jakie wybierano, opróżniając ich zawartość.

Okazało się, że nieprawidłowości dotyczą trzech parko-matów. Do kradzieży miało dojść w marcu. W sumie zniknęło około 7 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustaleniami wewnętrznego dochodzenia to właśnie ci sami strażnicy pełnili służbę, kiedy miały znikać pieniądze. - Zabezpieczyliśmy wszystkie wydruki, a także zapis monitoringu. Na jednym filmie widać radiowóz straży miejskiej w pobliżu parkomatu, którym poruszał się wspomniany patrol. Wtedy też zniknęły pieniądze z parkomatu - dodaje Lipiński.

Sprawę wraz z zabezpieczonym materiałem dowodowym przekazano policji.

- Potwierdzam, że prowadzimy śledztwo w sprawie kradzieży pieniędzy z wodzisławskich parkomatów. Jednak na ten moment za wcześnie jest mówić o szczegółach - tłumaczy sierż. szt. Joanna Paszenda z wodzisławskiej policji.

Na koniec policyjnego śledztwa nie czekano w magistracie. Prezydent Wodzisławia Śl. wczoraj na wniosek komendanta Straży Miejskiej zwolnił obu mężczyzn z pracy.


*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Arkadiusz Biernat

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Nika

Pozdrawiam Annę Fery....an
i jej byłego męża strażnika-złodzieja:)
idealna rodzinka.

gogo

a może prawda jest inna? śledztwo wykaże czy decyzja nie była zbyt pochopna i krzywdząca

Janka

A Nie powinno piętnować się wszystkich strażników. Przecież w każdej grupie znajdzie się jakaś czarna owca. Szkoda, że w takiej która ma stać na straży prawa, a do tego jeszcze dawać obywatelom dobry przykład

karlus

Ludzie sami kradną!
Komendant pedzioł tak: "Trudno powiedzieć, co ich do tego skłoniło - tłumaczy Janusz Lipiński, komendant wodzisławskiej straży."
Szanowny Panie Januszu, powiem panu co tych szubrawców do tego skłoniło! A dokładniej, odpowiem tekstem z filmu Vabank: "
Moks: Ale w takim razie dlaczego pan zrobił tyle banków?
Kwinto:Tak naprawdę powód był zawsze ten sam.
Nuta:Jaki?
Kwinto:Bo tam, były pieniądze."

I jeszcze jeden tekst Kwinty z Vabanku, który powinien tym szubrawcom zapaść głęboko w pamięć: "Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Prawda?

Życzę Panu komendantowi sukcesów w pracy i czujności czekisty!!!

hydla

dac im jeszcze pistulety,przeca im sie nalezy,maja ciyzko robota,
niy na umofa pełofo przeca

Janosik

Wszędzie są to pachołki z lepkimi rękami . Ograbianie społeczeństwa : to ich zawód/hobby. Żerowanie na obywatelach ,a kierowcach w szczególności to ich codzienność . Dziś mamy kolejny przykład .

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.