Strefa Architektury - nowy dokument interaktywny Dziennika Zachodniego i Polskiego Radia Katowice

Czytaj dalej
Redakcja DZ

Strefa Architektury - nowy dokument interaktywny Dziennika Zachodniego i Polskiego Radia Katowice

Redakcja DZ

Majówka w Katowicach? A dlaczego nie? Dla zakochanych w mieście to wybór oczywisty, dla zafascynowanych Śląskiem - zdecydowanie dopuszczalny. A gdyby tak pospacerować szlakiem dobrej katowickiej architektury? Wtedy majówka w sercu aglomeracji śląskiej staje się atrakcyjna nawet dla wrocławian, krakowian czy łodzian. Zapraszamy Państwa w te kilka wolne dni do Katowic.

Nasza propozycja jest prosta. Zobaczcie z bliska świetny NOSPR, dzieło Tomasza Koniora, wejdźcie na dach doskonałego budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego, stworzonego przez pracownię JEMS Architekci, wreszcie dotknijcie szklanych brył Muzeum Śląskiego, które narysowali nam artyści z Riegler Riewe Architekten. No a na koniec spójrzcie ponownie na dzieło życia zespołu Gintowt-Krasiński-Hryniewiecki, czyli na stary, dobry Spodek. To nasz ogromny atut - architektura - dlatego polecamy ten sposób poznawania miasta. Naszej propozycji towarzyszy nowy dokument interaktywny, który znajdą Państwo w serwisie dziennikzachodni.pl i slaskplus.pl (oraz skanując kod poniżej). Pokazujemy tam Państwu te znakomite obiekty. W tworzeniu tego dokumentu pomogło nam Polskie Radio Katowice i jego doskonałe głosy, czyli Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz oraz realizator dźwięku Jacek Kurkowski.

Mieszkanie za czytanie

Nasza zabawa to następująca propozycja: od dziś do wtorku proszę zrobić sobie zdjęcie z Dziennikiem Zachodnim, tak by w tle był jeden z tych obiektów. Potem wystarczy wysłać te fotografię mejem pod adres [email protected]. Najlepsze zdjęcia nagrodzimy upominkami, a potem wydrukujemy na łamach DZ. Upominki przygotował katowicki samorząd. Wspólnie spędźmy tę majówkę, poznając piękną stronę Śląska.

W sieci szukajcie nas pod hasztagiem #majówkawKato.

Redakcja DZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.