Piotr Sobierajski

Strzemieszyce znów będą miały u siebie policjantów

Budynek Komendy Miejskiej Policji przy al. Piłsudskiego zyskał nową część, do której właśnie przenoszą się policjanci Fot. Piotr Sobierajski Budynek Komendy Miejskiej Policji przy al. Piłsudskiego zyskał nową część, do której właśnie przenoszą się policjanci
Piotr Sobierajski

Coraz bliższy jest powrót policjantów do prawie 10-tysięcznej dzielnicy Strzemieszyce, gdzie do 2012 roku istniał posterunek, a wcześniej komisariat policji. W tym roku budynek przy ulicy Hetmańskiej, w którym służyli policjanci, zostanie przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Po pięciu latach do jednej z największych dąbrowskich dzielnic wrócą policjanci. Ich przyszła siedziba musi jednak zostać wyremontowana.

Przekazanie budynku to finał postępowania administracyjnego, prowadzonego przez miasto od maja br. To wówczas, za namową władz miasta, komendant miejski policji złożył wniosek o przejęcie w trwały zarząd budynku należącego do Skarbu Państwa. Złożenie tego wniosku i deklaracja prezydenta miasta woli przekazania budynku policji umożliwiła pozyskanie przez Komendę Wojewódzką w Katowicach ponad 120 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację tego obiektu. Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym roku siedziba policjantów w Strzemieszycach zostanie wyremontowana i będą mogli rozpocząć tu służbę.

- Jesteśmy na etapie wstępnym wszystkich zmian, więc trudno określić, kiedy dokładnie policjanci wrócą do Strzemieszyc. Z pewnością to się jednak stanie - mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji.

1 kwietnia 2012 r. w Dąbrowie Górniczej pozostał tylko jeden komisariat policji w Ząbkowicach. W miejscu komisariatu w Strzemieszycach powstał posterunek, ale 1 września 2012 r. także on został zlikwidowany. W zamian od 1 grudnia 2012 r. w szkole przy ul. Obrońców Pokoju służbę pełnią dzielnicowi, którzy opiekują się terenami w Strzemieszycach.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.